20
Ливерпул страшен во Порто Реал покажа кога е најсилен

Ливерпул страшен во Порто, Реал покажа кога е најсилен

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Ливерпул вечерва остварија една од поубедливите победи во еврокуповите во клупската историја. Со 0:5 го згромија Порто на „Драгао“ и се сигурен патник во четвртфиналето.

Кралска шлаканица за ПСЖ Ливерпул пукна петарда

Кралска шлаканица за ПСЖ, Ливерпул пукна петарда

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Реал триумфираше со 3:1 притив ПСЖ, а „Црвените“ се прошетаа низ Порто Во мега пресметката  на богаташите во осминафиналето...

Ливерпул го декласираше Порто

Ливерпул го декласираше Порто

пред една недела - Тип - Фудбал

Ливерпул е вториот тим по Манчестер Сити, кој можеме да го прогласиме за сигурен четвртфиналист во Лигата на шампионите откако вечерва му одржа лекција по модерен фудбал на составот на Порто на негов терен.

Роналдо ги сруши принцовите во Мадрид Сане и Ливерпул го казнија Порто

Роналдо ги сруши „принцовите“ во Мадрид, Сане и Ливерпул го казнија Порто

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Кристијано Роналдо го постигна својот 100. и 101. гол во Лигата на шампионите, за на актуелните шампиони Реал Мадрид да им...

ПСЖ ја почувствува моќта на Кралевите

ПСЖ ја почувствува моќта на “Кралевите”

пред една недела - Тип - Фудбал

Реал Мадрид уште еднаш покажа кој е “крал” во Лигата на шампионите, победувајќи го ПСЖ со 3-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Мадрид на”Сантијаго Бернабеу”.

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3 1

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

пред една недела - +Инфо - Спорт

Реал Мадрид го победи ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0. Пред самиот крај на првото полувреме Кристијано Роналдо од пенал го изедначи резултатот.

ПСЖ реши да се брани и изгуби Реал Мадрид направи убава предност пред реваншот

ПСЖ реши да се брани и изгуби, Реал Мадрид направи убава предност пред реваншот

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Со два гола во финишот од натпреварот Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3-1 иако не блескаше, Унаи Емери го загуби мечот кога реши да се брани.

Слатко Порто за Ливерпул Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

Слатко Порто за Ливерпул, Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Реал Мадрид се разбуди во вистински момент и со 3 погодоци по ред успеа да направи пресврт против ПСЖ, да победи со 3:1 што е солидна предност пред реванш осминафиналето во Париз.

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3 1

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

пред една недела - Бриф - Спорт

Реал Мадрид го победи вечерва ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0. Пред самиот крај на првото полувреме Кристијано Роналдо од пенал го изедначи резултатот.

Реал го нокаутираше ПСЖ за три минути Ливерпул со петарда против Порто

Реал го „нокаутираше“ ПСЖ за три минути, Ливерпул со „петарда“ против Порто

пред една недела - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид ги доби првите 90 минути со Пари Сен Жермен во дербито на осминафиналето на Лигата на шампионите. Бранителот...

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ Ливерпул го демолираше Порто

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто

пред една недела - Фаланга - Спорт

Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3-1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5-0 го победи Порто на Драгао.

Ливерпул на пат кон четвртфиналето ПСЖ храбар на Сантијаго Бернабеу

Ливерпул на пат кон четвртфиналето, ПСЖ храбар на „Сантијаго Бернабеу“

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, односно Ливерпул против Порто ја продолжија ефикасната серија, со голови во Лигата на шампионите,...

Мане и Салах за сигурно водство на Ливерпул 0 2 ВИДЕО

Мане и Салах за сигурно водство на Ливерпул (0-2) ВИДЕО

пред една недела - Тип - Фудбал

Садио Мане го донесе Ливерпул во водство на гостувањето кај Порто во 26тата минута. По само три минути, Мохамед Салах го...

Магија на мал простор на Салах Ливерпул со двоен удар за Порто

Магија на мал простор на Салах, Ливерпул со „двоен удар“ за Порто

пред една недела - Дерби - Фудбал

Ливерпул има одлична предност на полувреме против Порто, откако води со 2:0 на гостувањето на „О Драгао“. Мане во 25 и Салах во 29.

Времеплов
x