20
Блесок на Ливерпул во Порто англискиот тим веќе е во четвртфиналето

Блесок на Ливерпул во Порто, англискиот тим веќе е во четвртфиналето

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Ливерпул со убедливи 5-0 го демолираше тимот на Порто во Португалија и уште во првиот меч обезбеди резултат кој му гарантира пласман меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите.

Официјални состави Порто  Ливерпул

Официјални состави: Порто - Ливерпул

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Познати се стартните состави на Порто и Ливерпул за нивната прва осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Порто го пречекува Ливерпул во првото осминафинале од Лигата на шампионите.

Официјални состави Реал Мадрид  ПСЖ

Официјални состави: Реал Мадрид - ПСЖ

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги одбраа фудбалерите за денешниот натпревар од Лигата на шампионите. Реал Мадрид и ПСЖ ја почнуваат големата осминафинална пресметка во Лигата на шампионите.

Провокација од Каталонија пред дуелот на титаните на Бернабеу Роналдо и Нејмар ќе докажуваат кој е Број 2

Провокација од Каталонија пред дуелот на титаните на Бернабеу: Роналдо и Нејмар ќе докажуваат кој е Број 2!

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Мадрид каде Реал и ПСЖ ќе ги одмерат силите во Лигата на шампионите, пред почетокот...

Реал Мадрид домаќин на ПСЖ Ливерпул му гостува на Порто

Реал Мадрид домаќин на ПСЖ, Ливерпул му гостува на Порто

пред една недела - Алфа - Спорт

Денеска се играат уште два дуела во Лигата на шампионите. Со мечевите Порто - Ливерпул и Реал Мадрид - Пари Сен Жермен се комплетира првиот дел од осминафиналните натпревари во фудбалската Лига на шампиони.

Реал подготвен за ПСЖ Ливерпул гостува на Драгао

Реал подготвен за ПСЖ, Ливерпул гостува на „Драгао“

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата се нови два натпревари, од кои едниот е оној кој по извчекувањето на двојките привлече најголемо внимание.

Цел свет го чека овој натпревар

Цел свет го чека овој натпревар!

пред една недела - Денар - Спорт

Два од тимовите со најголеми претензии за титулата во Лигата на Шампионите во оваа сезона – Реал Мадрид и ПСЖ, ќе се соочат еден против друг уште во осминафиналето.

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ Роналдо упати порака до своите фанови

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

пред една недела - Дерби - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

„Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во Шпанија, па им преостанува сезоната да ја спасат преку Лигата на шампионите, а тамошните медиуми шпекулираат дека ова е последна прилика Зидан да го зачува тренерското место.

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ Ливерпул гостува кај Порто

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ, Ливерпул гостува кај Порто

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Во осминафиналето од Лигата на шампионите вечерва не очекуваат две нови средби. Реал Мадрид на свој терен го пречекува ПСЖ, додека во ист термин од 20:45 часот силите ќе ги измерат Порто и Ливерпул.

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција.

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

пред една недела - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата...

Времеплов
x