20
17 мртви во пукањето во училиштето на Флорида  уапсен осомничениот

17 мртви во пукањето во училиштето на Флорида, уапсен осомничениот

пред една недела - 24 вести - Свет

Според првичните информации, во вооружен инцидент во средно училиште во јужна Флорида, загинале засега 17 лица, а најмалку 20 други се повредени.

Расте бројот на жртви во училиштето во Флорида   најмалку  17 загинати во училиште во Флорида

Расте бројот на жртви во училиштето во Флорида – најмалку 17 загинати во училиште во Флорида

пред една недела - Канал 5 - Свет

Најголем број од убиените се ученици , како и наставници и други вработени . Двајца починале во болница , а другите на самото место .

Најмалку седум ученици убиени   над 20 ранети во пукотница во училиште на Флорида

Најмалку седум ученици убиени , над 20 ранети во пукотница во училиште на Флорида

пред една недела - Канал 5 - Свет

Полицијата потврди дека убиецот е приведен Претходно беше објавена снимка каде се гледа како седуммина полицајци апсат маж , белец, облечен во црвена блуза .

ОБНОВЕНО Најмалку 20 жртви во напад во училиште на Флорида

ОБНОВЕНО Најмалку 20 жртви во напад во училиште на Флорида

пред една недела - +Инфо - Свет

Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

Најмалку една жртва и 20 ранети во напад во училиште на Флорида

Најмалку една жртва и 20 ранети во напад во училиште на Флорида

пред една недела - +Инфо - Свет

Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

Оружен масакр во средно училиште на Флорида

Оружен масакр во средно училиште на Флорида

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Најмалку 17 лица се убиени, а дваесетина се ранети во вооружен напад во средно училиште во ПарклендФлорида. Шерифот на областа...

Најмалку една жртва во напад во средно училиште на Флорида

Најмалку една жртва во напад во средно училиште на Флорида

пред една недела - Фаланга - Без катеторија

Најмалку едно лице загина денеска и повеќе од 20 се ранети во напад во средно училиште во градот Паркленд на Флорида.. Полицијата соопшти дека го уапсила осомничениот за нападот.

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница во Флорида

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница во Флорида

пред една недела - Канал 5 - Свет

Напаѓачот , чиј идентитет не е познат се уште е на слобода . На самото место се бројни возила на итна помош и полициски единици .

Во училиште на Флорида повредени 14 лица  напаѓачот е уапсен

Во училиште на Флорида повредени 14 лица, напаѓачот е уапсен

пред една недела - Нова ТВ - Без катеторија

Најмалку 14 лица се повредени во вооружен инцидент во средно училиште во Паркленд, Флорида. Полицијата соопшти дека лицето што пукало е уапсено, но полицијата се уште е на теренот во училиштето Марџори Стоунмен Даглас.

Најмалку 14 загинати откако ученик пукаше во средно училиште на Флорида

Најмалку 14 загинати откако ученик пукаше во средно училиште на Флорида

пред една недела - Либертас - Свет

Вооружен напаѓач денеска пукаше во гимназија во Флорида при што има загинати, јавија американски медиуми. – Осомничениот за нападот е приведен, изјави портпарол на полицијата.

Времеплов
x