20
Судијата Бошевски Јавното објавување на бомбите не ја намалува нивната доказна вредност

Судијата Бошевски: Јавното објавување на „бомбите“ не ја намалува нивната доказна вредност

пред една недела - Фаланга - Македонија

По истакнатите барања на судењето за случајот „Траекторија" судијата Горан Бошевски пресече, 315 прислушувани разговори кои...

Груевски Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата

пред една недела - Фаланга - Македонија

Судството е претворено во политичка гилотина, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното судење по предметот „Траекторија“.

ПРОВЛАДИНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ Не е точна веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали

ПРОВЛАДИНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ НЕТОЧНИ ИНФОРМАЦИИ: Не е точна веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали!

пред една недела - Infomax - Македонија

Денес на судското рочиште за случајот Траекторија, едно од главните барања на одбраната на Груевски беше да се дадат преписи од материјалите кои ги поседуваат СЈО и Судот.

Веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали не е точна

Веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали не е точна

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во дел од медиумите се појави информација дека утре поранешниот премиер Никола Груевски ќе се појави на суд, но овој пат да ги слуша незаконски стекнатите материјали кои се дел од доказната постапка.

Одложено судењето за Траекторија  Груевски вели судот работи под политички притисок

Одложено судењето за Траекторија – Груевски вели судот работи под политички притисок

пред една недела - MK News - Македонија

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер Никола Груевски продолжија да изнесуваат нови приговори.

Груевски Судии кога читаат некои нивни одлуки  ги читаат што побрзо за да што побрзо заврши срамот

Груевски: Судии кога читаат некои нивни одлуки - ги читаат што побрзо, за да што побрзо заврши срамот

пред една недела - Алфа - Македонија

Судството се претвора во една класична политичка гилотина и гледаме едно заробено судство. Гледаме судии кои се во непријатна ситуација и извршен е притисок врз нив.

Одложено е судското рочиште за Траекторија

Одложено е судското рочиште за „Траекторија“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Во судница читаше од телефон, надвор од судот од ливче, но и во двата случаи поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека како обвинет не му се гарантираат елементарните права на одбрана.

Груевски Се бориме за основни права во постапката судот да го почитува законот

Груевски: Се бориме за основни права во постапката, судот да го почитува законот

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Груевски: Се бориме за основни права во постапката, судот да го почитува законот Екс-премиерот Груевски на шега побара плата и канцеларија во Кривичен, бидејќи само оваа недела има 5 закажани судења за различни предмети.

Курир Не е точно дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали

Курир: Не е точно дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали

пред една недела - Либертас - Македонија

Во дел од медиумите се појави информација дека утре поранешниот премиер Никола Груевски ќе се појави на суд, но овој пат да ги слуша незаконски стекнатите материјали кои се дел од доказната постапка.

Груевски: : Рабирам дека Судот е под политички притисок, но секој судија треба да одлучува по законите

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

По паузата од еден час дадена на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, поранешниот премиер Никола Груевски побара...

Груевски утре наместо на судење ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

пред една недела - Вечер - Македонија

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“.

Толку често сум во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа

Толку често сум во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа

пред една недела - Идивиди - Македонија

Толку често ме повикуваат во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа и да побарам канцеларија и плата,...

Груевски утре наместо на судење ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

пред една недела - Макфакс - Македонија

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“.

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски во судницата побара од Судот  да ги отфрли СМС пораките како недозволен доказ, бидејќи, како што рече, нивната содржина може многу лесно да се манипулира, а и дека невозможно е да се утврди нивната автентичност.

Груевски утре наместо на судење ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на Космос

Груевски утре, наместо на судење, ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на „Космос“

пред една недела - A1on - Македонија

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот ТНТ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“.

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

пред една недела - +Инфо - Македонија

Поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното судење по предметот „Траекторија“ изјави дека судството е претворено во политичка гилотина.

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска се појави на рочиштето за случајот Тректорија, за блиндираниот Мерцедес. Груевски изјави дека бара еднаков третман како оној кој судот му го дава на Зоран Заев.

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата толку често доаѓам

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата, толку често доаѓам

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Во судот веќе доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија, а и да добивам плата, изјави поранешниот премиер и поранешен...

Груевски за Траекторија ги спори СМС пораките СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

Груевски за „Траекторија“ ги спори СМС-пораките, СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски во продолжението на рочиштето за случајот „Траекторија“ побара од судот да ги отфрли...

Рочиште за случајот Траекторија во Кривичен суд

Рочиште за случајот „Траекторија“ во Кривичен суд

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Уште едно рочиште за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство. Одбраната во Кривичниот суд побара одложување на судењето, поради недобивање на записникот од 31-ви јануари.

Откажано судското рочиште за Траекторија

Откажано судското рочиште за „Траекторија“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Бараме еднаков третман како оној што му се дава од овој суд на Заев, се пожали екс премиерот Никола Груевски на денешното судско рочиште за случајот „Траекторија“.

Груевски побара канцеларија и плата во судот

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

пред една недела - +Инфо - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска од Судскиот совет на скопска единица побара да се донесе формално решение во...

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

пред една недела - Вечер - Македонија

СМС-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

пред една недела - Макфакс - Македонија

Смс-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.

Одложено судењето за Траекторија  Груевски вели судот работи под политички притисок

Одложено судењето за Траекторија - Груевски вели судот работи под политички притисок

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер Никола Груевски продолжија да изнесуваат нови приговори.

Груевски побара канцеларија и плата во судот

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

пред една недела - Судство - Хроника

- Кон обвинителите се однесуваат со почит, спокојно, а кон одбрана и обвинетите односот е нервозен, со што судот како да дава до знаење на чија страна е - рече експремиерот.

Судот затрупан со приговори  Груевски вели дека судот работи под политички притисок

Судот затрупан со приговори - Груевски вели дека судот работи под политички притисок

пред една недела - 24 вести - Македонија

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата која судијата ја...

Груевски експертски објасни како се менуваат СМС пораки

Груевски „експертски“ објасни како се менуваат СМС пораки

пред една недела - Судство - Хроника

Тој рече дека е теоретски можно и во СЈО да била менувана содржината на СМС пораките за да се поткрепи обвинението. Поранешниот...

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Судското рочиште за случајот Траекторија денеска беше одложено за 1 март. На денешното рочиште беше дадена пауза од еден...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Во Кривичниот суд  продолжува судењето за  предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски,...

Времеплов
x