20
Реал ја мина границата од 6 000 гола во Ла Лига

Реал ја мина границата од 6.000 гола во Ла Лига

пред 3 недели - Top Sport - Фудбал

Реал синоќа го победи Бетис 5:3 и воедно стана првиот тим кој постигнал најмалку 6.000 гола во шанското првенство. На „Бенито...

Тоа е традиција тоа е историја Реал прв даде над 6 000 гола во Ла Лига

Тоа е традиција, тоа е историја: Реал прв даде над 6.000 гола во Ла Лига

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

„Кралскиот клуб“ синоќа со 5:3 славеше на гости кај Бетис, а погодокот број 6.000 за мадриѓани го даде Марко Асенсио Реал Мадрид синоќа се радуваше на трите бода во дуелот против Бетис, на гостински терен во Севилја.

Гол шоу на Виљамарин  Реал победи 5 3

Гол-шоу на „Виљамарин“, Реал победи 5:3

пред 3 недели - Top Sport - Фудбал

Реал Мадрид победи на „Бенито Виљамарин“ кај Бетис со 5:3 во последниот натпревар од неделната програма во Ла Лига. Реал го постигна првиот гол во 11.

Голеада во Севиља во меч со осум гола Реал Мадрид го победи Бетис

Голеада во Севиља, во меч со осум гола Реал Мадрид го победи Бетис

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Бетис и Реал Мадрид одиграа драматичен натпревар со пресврти кој заврши со победа на кралскиот клуб од 5-3. По победата над ПСЖ, Реал Мадрид дојде до нов триумф, овој пат во Примера на гостувањето кај Бетис.

Реал со петка во гол шоуто на Бенито Вилјамарин

Реал со „петка“ во гол шоуто на „Бенито Вилјамарин“

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид ја добија битката и гол-шоуто против Бетис на вечерашниот меч кој се одигра на „Бенито Вилјамарин“.

Чави Реал не ја заслужи победата против ПСЖ нема квалитет

Чави: Реал не ја заслужи победата против ПСЖ, нема квалитет

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Во својата анализа за дуелот кој се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, некогашниот шпански репрезентативец се чуди како „кралскиот...

Чави шокиран Најлошо е што Реал Мадрид го победи ПСЖ без да направи

Чави шокиран: Најлошо е што Реал Мадрид го победи ПСЖ без да направи…

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид го доби првото големо дерби со ПСЖ во осминафиналето во Лигата на шампионите и славеше со уверливи 3:1 на крајот,...

Времеплов
x