20
ЗОИ 2018  КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

ЗОИ 2018: КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

пред 3 недели - +Инфо - Спорт

Спортскиот арбитражен суд (КАС) потврди дека е отворен случај против рускиот олимписки атлетичар Александер Крушелницки. Тој е обвинет за кршење на антидопинг правилата.

ЗОИ 2018  КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

ЗОИ 2018: КАС започна процес против Русинот Крушелницки за допинг

пред 3 недели - Канал 5 - Без катеторија

Тој е обвинет за кршење на антидопинг правилата. Крушелницки освои бронзен медал во турнирот во карлинг за мешани тимови во Пјонгчанг, со неговата сопруга Анастасија Бризгалова.

Нов случај на допинг на ЗОИ  Руски натпреварувач позитивен на тест

Нов случај на допинг на ЗОИ: Руски натпреварувач позитивен на тест

пред 3 недели - Нова ТВ - Спорт

Анти-допинг случај е отворен против рускиот осовојувач на бронзениот медал во карлинг Александар Крушелницки, соопшти Арбитражниот суд за спорт (Кас).

Времеплов
x