20
Џејмс после 10 години повторно со титилата МВП на  Ол стар натпреварот

Џејмс после 10 години повторно со титилата МВП на ,,Ол-стар” натпреварот

пред 3 недели - Дерби - Кошарка

Оваа година ,,Стејплс Центар” во Лос Анџелес, беше сведок на мајсториите на најдобрите кошаркари од НБА лигата.  понуди многу...

НБА Ол стар викендот за Џејмс и неговата дружина

НБА: Ол стар викендот за Џејмс и неговата дружина

пред 3 недели - Сител - Кошарка

Заврши Ал стар викендот во НБА лигата и тоа со триумф на тимот на Леброн Џејмс. Кошаркарските ѕвезди прикажаа атрактивна...

Победата на 67  Ол Стар натпревар отиде во рацете на тимот на Џејмс

Победата на 67. ,,Ол Стар” натпревар отиде во рацете на тимот на Џејмс

пред 3 недели - Дерби - Кошарка

Оваа година НБА Ол Стар натпреварот, кој по шести пат се одигра во ,,Стејплс Центар” во Лос Анѓелес,  понуди многу интересни...

Тимот на Леброн триумфираше во натпреварот на ѕвездите

Тимот на Леброн триумфираше во натпреварот на ѕвездите

пред 3 недели - Денар - Спорт

Тимот на Леброн Џејмс го победи оној на Стеф Кари со 148:145, во првиот натпревар на ѕвездите, кој се одржа под променет формат, откако беше донесена одлука да се промени традиционалната поделба на Исток и Запад.

Тимот на Леброн подобар од тимот на Стеф во натпреварот на НБА ѕвездите

Тимот на Леброн подобар од тимот на Стеф, во натпреварот на НБА ѕвездите

пред 3 недели - Канал 5 - Забава

Натпреварот понуди доста поголема неизвесност отколку во последните дуели и тимовите вложуваа сериозни напори во одбраната, што во поголема мера важеше за Леброн, откако тимот израмни и 15 поени заостанување во втората четвртина.

Тимот на Џејмс победи на 67 Ол стар натпревар

Тимот на Џејмс победи на 67. Ол-стар натпревар

пред 3 недели - Top Sport - Кошарка

Тимот што го одбра Леброн Џејмс ја пбеди екипата избрана од Стеф кари на 67. Ол-стар натпревар во НБА лигата со 148:145....

NBA All Star Тимот на Леброн Џејмс го победи тимот на Стеф Кари

NBA All-Star: Тимот на Леброн Џејмс го победи тимот на Стеф Кари

пред 3 недели - Канал 77 - Кошарка

67-от НБА ол стар меч заврши со победа на тимот кој го состави Леброн Џејмс од 148:145 над НБА ѕвездите кои ги собра Стеф Кари.

Тимот на Леброн славеше на ол стар мечот Џејмс беше главна фаца

Тимот на Леброн славеше на ол-стар мечот, Џејмс беше главна фаца

пред 3 недели - Sportmedia - Кошарка

Во интересна завршница тимот на Џејмс успеа да го одбрани последниот напад и на крајот да слави победа од 148:145 против...

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ освои MVP наградата за време на NBA All Star

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ освои MVP наградата за време на NBA All Star

пред 3 недели - Вечер - Спорт

Српскиот репрезентативец одигра феноменална утакмица за време на НБА Ол Стар игрите помеѓу младите таленти во лигата Српскиот...

Американците воодушевени од тројките на Богдановиќ  Тој е од Србија и шутира од Србија

Американците воодушевени од тројките на Богдановиќ: "Тој е од Србија и шутира од Србија"

пред 3 недели - Вечер - Спорт

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ, со спектакуларна игра на Ол-стар мечот "Ѕвезди во подем", ги израдува љубителите на кошарката низ светот, а на неговите тројки од "другата планета" не останаа имуни американските коментатори.

Ол стар Богдановиќ доаѓа од Србија и шутира од Србија

Ол стар: Богдановиќ доаѓа од Србија и шутира од Србија!

пред 3 недели - Кајгана - Кошарка

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ беше ѕвездата на натпреварот Shooting Stars во Лос Анџелес, а американските коментатори имаа материјал за нивното шоу.

Има ли некој од Србија тука

Има ли некој од Србија тука?

пред 4 недели - 365 - Без катеторија

16 Споделувања Share Tweet Српскиот репрезентативец мечот го започна од клупата и за 21. минута на паркетот постигна 26 поени, четири скока, шест асистенции и една украдена топка.

Богдановиќ со прашање го започна пресот Има ли некој од Србија

Богдановиќ со прашање го започна пресот: Има ли некој од Србија?

пред 4 недели - Sportmedia - Кошарка

Неверојатниот Богдан Богдановиќ имаше деби од соништата на Ол-стар натпреварот меѓу „Тимот на светот“ и „Тимот на Сад“, беше прогасен за најкорисен играч.

Американците поразени од Тимот на светот  Богдановиќ МВП

Американците поразени од „Тимот на светот“, Богдановиќ МВП

пред 4 недели - Канал 5 - Кошарка

За најкорисен играч беше прогласен дебитантот од Сакраменто Кингс, српскиот бек Богдан Богдановиќ, кој мечот го почна од клупата, но за 21 минута на теренот постигна 26 поени, четири скока, шест асистенции и една украдена топка.

Тимот на светот подобар МВП признанието за Богдановиќ

Тимот на светот подобар, МВП признанието за Богдановиќ

пред 4 недели - Дерби - Кошарка

Тимот на светот го победи американскиот состав со 155:124 на првиот ден од НБА Ол-стар викендот кој се одржува во Лос Анџелес, а Богдан Богдановиќ на крајот го доби МВП признанието на натпреварот познат како „Ѕвезди во подем“.

НБА Американците поразени од светската селекција

НБА:Американците поразени од светската селекција

пред 4 недели - Сител - Кошарка

Предводен од Богдан Богдановиќ  тимот на Светот ја совлада екипата на САД во Ол-стар мечот „Ѕвезди во подем" со убедливи 155:124.

Светот ги победи САД  Богдановиќ МВП

Светот ги победи САД – Богдановиќ МВП

пред 4 недели - Тип - Кошарка

Тимот на „Светот“ ја совлата екипата составена од кошаркари од САД на Ол-стар натпреварот наречен „Ѕвезди во подем“ со 155:124, а за најдобар играч на натпреварот е прогласен Србинот Богдан Богдановиќ.

Времеплов
x