20
Бразил  Општа тепачка и девет црвени картони

Бразил: Општа тепачка и девет црвени картони

пред 3 недели - Top Sport - Фудбал

Дерби натпреварот во бразилскиот шампионат Бајано помеѓу Виторија и Баија не заврши бидејќи е прекинат во финишот на мечот кога домашниот тим остана со шест фудбалери на теренот.

 Дербито на мирот  не го дочека крајот  имаше тепачка и девет црвени картони

„Дербито на мирот“ не го дочека крајот, имаше тепачка и девет црвени картони

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Дуелот меѓу Виторија и Бахија беше прекинат на девет минути пред крајот, откако домаќини останаа само со шест играчи на теренот Бразилците го имаат „дербито на мирот“ каде традиционално играат регионалните ривали Виторија и Бахија.

Времеплов
x