20
Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

пред еден месец - Судство - Хроника

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Села денеска во суд очи во очи со насилниците

Села денеска во суд очи во очи со насилниците

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието од 27 април минатата година.

Села денес треба да сведочи за насилството од 27 април

Села денес треба да сведочи за насилството од 27 април

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Тој ќе се соочи со напаѓачите кои се обвинети за обид за убиство. За делото убиство во обид, кривичниот законик предвидува затворска казна од 5 и повеќе години.

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Зијадин Села треба да се соочи со десеттемина обвинети за обид за негово убиство

Зијадин Села треба да се соочи со десеттемина обвинети за обид за негово убиство

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

СЕЛА ЌЕ СВЕДОЧИ ПРЕД СУДОТ  Зијадин Села денес ќе се соочи со лицата кои наводно го нападнале на 27 ми април

СЕЛА ЌЕ СВЕДОЧИ ПРЕД СУДОТ: Зијадин Села денес ќе се соочи со лицата кои наводно го нападнале на 27-ми април

пред еден месец - Infomax - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да сведочи Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, за „обидот за убиство“ во насилството во Собранието на 27 април.

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

пред еден месец - A1on - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на...

Села побара отштета од половина милион евра   денеска сведочи за насилството

Села побара отштета од половина милион евра - денеска сведочи за насилството

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села, а денеска треба да сведочи токму Села за се што се случувало во Собранието на 27.

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

пред еден месец - Канал 77 - Хроника

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието од 27 април минатата година.

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

пред еден месец - Вечер - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на...

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на...

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

пред еден месец - Весник - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на...

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

пред еден месец - Либертас - Македонија

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да сведочи за насилството во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Соочување на Села со тепачите   ќе сведочи како сакале да го убијат

Соочување на Села со тепачите – ќе сведочи како сакале да го убијат

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Фото сдк.мк Во Кривичниот суд денеска треба да сведочи Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, за обидот за убиство во насилството во Собранието на 27 април.

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на...

Времеплов
x