20
ФРОДЕМ бара конфедерација со Република Турција

ФРОДЕМ бара конфедерација со Република Турција

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Ова го предлагаме поради фактот што нашиот јужен сосед долги години си поигрува со нашето трпение, достоинство и толеранција и спротивно на сите цивилизациски норми настојува по секоја цена да го промениме нашето име, идентитет, јазик и устав.

ФРОДЕМ бара конфедерација со Република Турција

ФРОДЕМ бара конфедерација со Република Турција

пред 3 недели - еМАГАЗИН - Македонија

Од Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) преку соопштение бараат конфедерација со Турција. “Бидејќи ниту раководството...

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција.

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција.

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција.

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

ФРОДЕМ предлага конфедерација со Турција

пред 3 недели - Весник - Македонија

Фронтот за демократска Македонија (ФРОДЕМ) предлага да се почнат преговори за конфедерација меѓу Република Македонија и Република Турција.

ФРОДЕМ Да се отпочнат преговори за можна идна Конфедерација меѓу Македонија и Турција

ФРОДЕМ: Да се отпочнат преговори за можна идна Конфедерација меѓу Македонија и Турција

пред 3 недели - A1on - Македонија

„Бидејќи ниту раководството на ДПМНЕ, ниту оваа акутелна власт немаат сенс, но и не сакаат да го решат проблемот со името...

ВЛАДИКАТА СО СВОЈОТ НАРОД Владиката Агатангел најверојатно ќе се придружи и ќе се обрати на демонстрантите на 27 фебруари

ВЛАДИКАТА СО СВОЈОТ НАРОД: Владиката Агатангел најверојатно ќе се придружи и ќе се обрати на демонстрантите на 27. фебруари

пред 3 недели - Infomax - Македонија

Владиката Повардарски Агатангел ќе се обрати на семакедонскиот протест кој на 27 овој месец ќе се одржи пред седиштето на...

Отворено писмо на Македонците од Австралија до македонските власти

Отворено писмо на Македонците од Австралија до македонските власти

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Пред тоа беше одржан и протест на Македонците за зачувување на уставното име. „Ние, Македонците во Австралија, го отфрламе...

ФРОДЕМ бара конфедерација со Турција

ФРОДЕМ бара конфедерација со Турција

пред 3 недели - Либертас - Македонија

„Бидејќи ниту раководството на ДПМНЕ, ниту оваа акутелна власт немаат сенс, но и не сакаат да го решат проблемот со името...

Македонците од Австралија се против законот за јазиците договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

пред 3 недели - Алфа - Македонија

Денес во Канбера, Австралија ечеше македонската химна и македонската изворна песна. “НЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО”, порачуваат Македонците во Австралија, кои протестираа пред македонската амбасада во Канбера.

ГОЛЕМ ПРОТЕСТ ВО КАНБЕРА Дијаспората организираше голем протест пред Македонската амбасада во Австралија

ГОЛЕМ ПРОТЕСТ ВО КАНБЕРА: Дијаспората организираше голем протест пред Македонската амбасада во Австралија

пред 3 недели - Infomax - Македонија

Македонската заедница во Австралија пред Амбасадата на Република Македонија во Канбера, организираше мирен протест во одбрана на името на татковината – информираат од организациите на дијаспората во Австралија.

ДИЈАСПОРАТА ОБЕДИНЕТА Македонците од Австралија се против законот за јазиците договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

ДИЈАСПОРАТА ОБЕДИНЕТА: Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

пред 3 недели - Infomax - Македонија

„Ние, Македонците во Австралија, сме обединети и единствени во одбрана на името на државата Македонија и идентитетот на македонската...

Македонците од Австралија се против законот за јазиците договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

пред 3 недели - Алфа - Македонија

Ние, Македонците во Австралија, го отфрламе договорот меѓу Македонија и Бугарија. „Доколку Владата не е способна да ги оствари...

Мирен протест во Битола против промена на името

Мирен протест во Битола против промена на името

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Ниту една политичка гарнитура нема право да преговара ниту да го менува името на Република Македонија и идентитетот на македонскиот...

200 интелектуалци со прашање до политичарите: Кој ве овластил да преговарате за името и идентитетот?

пред 3 недели - ТВ Нова - Македонија

Над 200 интелектуалци испратија отворено писмо до политичките лидери  во кое прашуваат кој ги овластил да преговараат за нашето име и идентитет и за понижувањето што Македонија го трпи во преговарачкиот процес.

Единствена Македонија Сите знаат за обезличувањето на Македонците освен македонскиот народ

Единствена Македонија: Сите знаат за обезличувањето на Македонците, освен македонскиот народ

пред 4 недели - A1on - Македонија

„Единствена Македонија го повикува Зоран Заев да го информира и македонскиот народ дали веќе договорил целосно обезличување на Македонија и Македонците.

Мирен протест во Битола против промена на името

Мирен протест во Битола против промена на името

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Денеска се повика и на обединетост на целиот македонски народ околу националните интереси. Македонија има име и секое друго...

Македонците од Австралија се против законот за јазиците договорот со Бугарија и промена на името

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и промена на името

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Македонците во Австралија одржаа голем протест за за зачувување на уставното име. Тие испратија писмо до македонската амбасада во Канбера преку кое бараат самораспуштање на Собранието и распишување на вонредни парламентарни избори.

Македонците во Канбера одржаа мирен протест во одбрана на името и идентитетот

Македонците во Канбера одржаа мирен протест во одбрана на името и идентитетот

пред 4 недели - Фаланга - Свет

Околу 1500 македонци го кренаа гласот во одбрана на името и идентитетот.. Погледнете ги протестите тука: Денес во главниот...

Кои 200 македонски интелектуалци бараат прекин на преговорите за промена на името

Кои 200 македонски интелектуалци бараат прекин на преговорите за промена на името

пред 4 недели - Бизнис вести - Економија

Околу 200 македонски интелектуалци упатија драматичен апел до политичките лидери за иднината на македонската нација. Експерти...

Писмо од една поразлична дијаспора

Писмо од една поразлична дијаспора

пред 4 недели - A1on - Колумни

“ПОВИК КОН ЦЕЛИОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД. ЗАСТАНЕТЕ НА БРАНИКОТ И СОЧУВАЈТЕ ЈА НАШАТА ДРЖАВА, НАШЕТО ИМЕ, НАШИОТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК,...

Ова е борба на нашата генерација за Македонија

Ова е борба на нашата генерација за Македонија

пред еден месец - Македонска Нација - Колумни

Македонска нација Ова е борба на нашата генерација за Македонија. Само со сплотеност, истрајност и непопустливост можеме и мораме да ја добиеме.

Времеплов
x