20
Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Македонскиот скијач Антонио Ристевски не успеа да финишира ниту во својот втор настап на олимпијадата, откако излета од патеката и повторно не успеја да ја заврши трката, овој пат во слалом.

Замина и последната македонска надеж на ЗОИ 2018 Ристевски повторно не ја заврши трката

Замина и последната македонска надеж на ЗОИ 2018: Ристевски повторно не ја заврши трката

пред 4 недели - Бркај работа - Спорт

Антонио Ристевски, последниот македонски натпреварувач во алпско скијање на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) не успеа денеска да ја заврши првата слаломска трка поради у словите на патеката.

Мирер како Стенмарк Ристевски остана без пласман

Мирер како Стенмарк, Ристевски остана без пласман

пред 4 недели - Top Sport - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

ЗОИ Пјонгчанг Гисин најбрза во комбинација

ЗОИ Пјонгчанг: Гисин најбрза во комбинација

пред 4 недели - Top Sport - Спорт

Швајцарката Мишел Гисин победи во алпска комбинација на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Гисин имаше одлични изданија во двете трки (спуст и слалом) оставајќи ги зад себе Американката Михаела Шифрин и сонародничката Венди Холденер.

ЗОИ 2018 Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

ЗОИ 2018: Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

пред 4 недели - Канал 5 - Без катеторија

Претходно Ристевски не ја заврши трката во велеслалом. Од вкупно 106 натпреварувачи, кои ја стартуваа трката, дури 54 не успеаа да ја завршат трката.

ЗОИ 2018 Гизин златна во алпска комбинација

ЗОИ 2018: Гизин златна во алпска комбинација

пред 4 недели - Сител - Спорт

Швајцарката Мишел Гизин ја освои олимписката титула во алпска комбинација кај дамите. Гизин имаше трето време по спустот, но со добриот настап во слалом стигна до првиото олимписко одличје во својата кариера.

ЗОИ 2018 Ристовски без пласман и во слалом

ЗОИ 2018: Ристовски без пласман и во слалом

пред 4 недели - Сител - Спорт

Македонскиот скијач Антонио Ристевски остана без пласман и во слаломската олимписка трка. Откако не го заврши велеслаломот,...

ЗОИ 2018 Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

ЗОИ 2018: Ристевски не успеа да ја заврши трката во слалом

пред 4 недели - A1on - Спорт

Македонскиот скијач Антонио Ристевски не успеа да финишира ниту во својот втор настап на олимпијадата, откако излета од патеката и повторно не успеја да ја заврши трката, овој пат во слалом.

Антонио Ристевски пак без пласман златото во слалом е за Мирер

Антонио Ристевски пак без пласман, златото во слалом е за Мирер

пред 4 недели - Sportmedia - Спорт

Ветеранот Андреас Мирер го освои златниот медал во слалом во олимписката трка во Пјонгчанг и го разби шведското проклетство...

ЗОИ 2018 Гизин триумфираше во алпска комбинација Вон отпадна

ЗОИ 2018: Гизин триумфираше во алпска комбинација, Вон отпадна

пред 4 недели - Канал 5 - Без катеторија

Светската вицешампионка Гизин заврши за 2:20.90 минути по трето време во спуст со 1:40.14 минути и солидно возење во слалом за 40.

ЗОИ 2018 Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

ЗОИ 2018: Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

пред 4 недели - Идивиди - Спорт

Швеѓанецот Андре Милер (35) ја освои титулата во слалом во ски-алпските дисциплини на игрите на Пјонгчанг. Тој триумфираше со вкупно време од двете серии 1:38.

ЗОИ 2018 Гизин триумфираше во алпска комбинација Вон отпадна

ЗОИ 2018: Гизин триумфираше во алпска комбинација, Вон отпадна

пред 4 недели - A1on - Спорт

Швајцарката Мишел Гизин ја освои олимписката титула во алпска комбинација на Игрите во Пјонгчанг. Светската вицешампионка Гизин заврши за 2:20.

Разочара и последната македонска надеж на ЗОИ 2018 Ристевски повторно не ја заврши трката

Разочара и последната македонска надеж на ЗОИ 2018: Ристевски повторно не ја заврши трката

пред 4 недели - Дерби - Спорт

Антонио Ристевски, последниот македонски натпреварувач во алпско скијање на Зимските Олимписки Игри (ЗОИ) не успеа денеска...

ЗОИ 2018 Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

ЗОИ 2018: Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

пред 4 недели - Канал 5 - Без катеторија

Швеѓанецот, освојувач на бронзен медал во слалом од Ванкувер 2010, беше втор по првата трка со 47.93 секунди, но лидерот во неа, Хенрик Кристоферсен од Норвешка (47.

ЗОИ Пјонгчанг Гисин најбрза во комбинација

ЗОИ Пјонгчанг: Гисин најбрза во комбинација

пред 4 недели - Top Sport - Спорт

Швајцарката Мишел Гисин победи во алпска комбинација на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Гисин имаше одлични изданија во двете трки (спуст и слалом) оставајќи ги зад себе Американката Михаела Шифрин и сонародничката Венди Холденер.

ЗОИ 2018 Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

ЗОИ 2018: Милер стана најстариот олимписки шампион во алпско скијање

пред 4 недели - A1on - Спорт

Швеѓанецот Андре Милер (35) ја освои титулата во слалом во ски-алпските дисциплини на игрите на Пјонгчанг. Тој триумфираше со вкупно време од двете серии 1:38.

Ристевски без пласман во слалом Мирер освои злато

Ристевски без пласман во слалом, Мирер освои злато

пред еден месец - Денар - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот на кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

Ристевски без пласман во слалом Мирер освои злато

Ристевски без пласман во слалом, Мирер освои злато

пред еден месец - Вечер - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

Ристевски без пласман во слалом Мирер освои злато

Ристевски без пласман во слалом, Мирер освои злато

пред еден месец - Макфакс - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

Мирер како Стенмарк Ристевски остана без пласман

Мирер како Стенмарк, Ристевски остана без пласман

пред еден месец - Top Sport - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

Ристевски без пласман во слалом Мирер освои злато

Ристевски без пласман во слалом, Мирер освои злато

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

ЗОИ Ристевски без пласман во слалом Мирер освои злато

ЗОИ: Ристевски без пласман во слалом, Мирер освои злато

пред 4 недели - Кајгана - Спорт

Андре Мирер на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го забележа резултатот н кариерата, откако во слаломската трка успеа да го освои златниот медал.

Времеплов
x