20
Мерцедес не го дава врвот во Ф1  галерија

Мерцедес не го дава врвот во Ф1 (галерија)

пред 4 недели - Top Sport - Авто

Актуелните шампиони и најдоминантниот Формула 1 тим во последните четири години, Мерцедес го претстави својот болид со кој ќе ја брани титулата, со име В09.

Ферари по титула ќе одат со СФ 71Х  галерија

Ферари по титула ќе одат со СФ-71Х (галерија)

пред 4 недели - Top Sport - Авто

Ферари јасно порачаа дека одат на прва Формула 1 титула по една деценија на презентацијата на нивниот прекрасен нов болид за 2018 година.

Хамилтон и Ботас го претставија новиот болид на Mercedes

Хамилтон и Ботас го претставија новиот болид на Mercedes

пред 4 недели - Кајгана - Авто

Mercedes денеска го претстави новиот болид W09 во пресрет на новата сезона во Формула 1 натпреварувањето. На промоцијата присуствуваше светскиот шампион Луис Хамилтон.

Времеплов
x