20
Реакцијата на Фердинанд Сколс и Лампард за одбраната на Де Хеа

Реакцијата на Фердинанд, Сколс и Лампард за одбраната на Де Хеа

пред 4 недели - Off.net.mk - Фудбал

Страшниот голмански рефлекс на чуварот на голот на Јунајтед не остави никого рамнодушен. Тројцата легендарни англиски фудбалери...

МУРИЊО Ќе ги прашам Бекам и Сколс дали само блееја кон трибините или се враќаа и во одбрана

МУРИЊО: Ќе ги прашам Бекам и Сколс, дали само „блееја" кон трибините или се враќаа и во одбрана

пред 4 недели - Sportmedia - Фудбал

„Не е олеснувачки да извадиш 0:0. Имавме шанси можевме и да дадеме гол. Резултатот не е ниту лош, но не е ниту добар, с еќе...

Фердинанд признава Кога Де Хеа дојде во Јунајтед сите се сомневавме во него

Фердинанд признава: Кога Де Хеа дојде во Јунајтед сите се сомневавме во него…

пред 4 недели - Дерби - Фудбал

Шпанскиот репрезентативец, Давид Де Хеа веќе ја тера својата седма година во таборот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед каде себеси низ годиниве се промовираше во еден од најдобрите светски голмани.

Шахтјор со пресврт ја победи Рома без голови на средбата Севиља и Манчестер Ј

Шахтјор со пресврт ја победи Рома, без голови на средбата Севиља и Манчестер Ј.

пред 4 недели - Сител - Фудбал

Со двата натпревари одиграни вчеравечер во Севиља и Харкoв комплетирана е првата рунда од осминафиналето во Лигата на шампионите.

ВИДЕО  Де Геа го спаси Јунајтед од пораз

ВИДЕО | Де Геа го спаси Јунајтед од пораз

пред 4 недели - Дневно МК - Без катеторија

Со вакви одбрани, Де Геа може слободно да ни го одбрани и името, идентитетот и се :)))

Мурињо не ја признава доминацијата на Севилја Резултатот е реален

Мурињо не ја признава доминацијата на Севилја: Резултатот е реален…

пред 4 недели - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед одигра под нивото на гостувањето во Андалузија кај Севилја и благодарение на голманот Давид Де Хеа и на...

ЛШ Без голови во Севиља

ЛШ:Без голови во Севиља

пред 4 недели - Сител - Фудбал

Екипите на Севиља и Манчестер Јунајтед одиграа без голови во првиот осминафинален дуел од Лига Европа. Домаќинот беше подобар тим но гостите благодарение на одличните одбрани на Де Хеа го зачуваа својот гол за реваншот.

Споменик за Бруно Перес ако Рома оди понатаму со 1 0

Споменик за Бруно Перес ако Рома оди понатаму со 1:0

пред 4 недели - Off.net.mk - Фудбал

Сите зборуваа за чудесната одбрана на Де Хеа кој го спаси Јунајтед од пораз на првиот осминафинален дуел од ЛШ со Севиља.

Мурињо ја бранеше дефанзивната тактика против Севиља

Мурињо ја бранеше дефанзивната тактика против Севиља

пред 4 недели - Идивиди - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја заштити својата дефанзивна тактика по синоќешното реми во Севиља, при што домаќините упатија 25 удари, наспроти шест за Црвените ѓаволи.

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

пред 4 недели - Идивиди - Фудбал

Натпреварот меѓу Севилја и Манчестер јунајтед заврши без голови, додека Шахтјор на домашен терен со 2:1 ја совлада Рома во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Шахтјор со пресврт до победа против Римската волчица

Шахтјор со пресврт до победа против “Римската волчица”

пред 4 недели - Тип - Фудбал

Тимот на Шахтјор Донецк со предност од 2-1 ќе патува на реваншот против Рома во Рим. Украинците до победата стигнаа во второто полувреме, откако со комплетен пресврт го свртеа резултатот во своја полза.

Феноменалната одбрана на Де Геа

Феноменалната одбрана на Де Геа

пред 4 недели - 365 - Без катеторија

14 Споделувања Share Tweet Мурињо повторно излезе со неговата дефанзивна тактика на теренот. Нормално, за таа да се оствари, посебно со одбрана како на Манчестер Јунајтед, треба да се има голман од типот на Давид Де Деа.

Мурињо го паркираше автобусот на Рамон Санчез Писхуан

Мурињо го паркираше “автобусот” на Рамон Санчез Писхуан

пред 4 недели - Тип - Фудбал

Севиља одигра нерешено без голови на домашен терен против екипата на Манчестер Јунајтед. Тимот на Мурињо извлече реми благодарејќи на брилијантниот Давид де Геа кој бранеше извонредно и со неколку неверојатни интервенции ја сочува својата мрежа.

Мурињо ја бранеше дефанзивната тактика против Севиља

Мурињо ја бранеше дефанзивната тактика против Севиља

пред 4 недели - A1on - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја заштити својата дефанзивна тактика по синоќешното реми во Севиља, при што домаќините упатија 25 удари, наспроти шест за Црвените ѓаволи.

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Натпреварот меѓу Севилја и Манчестер јунајтед заврши без голови, додека Шахтјор на домашен терен со 2:1 ја совлада Рома во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

пред еден месец - A1on - Фудбал

Натпреварот меѓу Севилја и Манчестер јунајтед заврши без голови, додека Шахтјор на домашен терен со 2:1 ја совлада Рома во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

пред еден месец - Денар - Спорт

Натпреварот меѓу Севилја и Манчестер јунајтед заврши без голови, додека Шахтјор на домашен терен со 2:1 ја совлада Рома во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Севилја се обиде да ја искористи предноста на домашниот терен, имајќи иницијатива во нападот во текот на целиот меч, но Манчестер јунајтед благодарение на одличните интервенции на Давид де Хеа не прими ниту еден гол.

Мурињо не размислува како фановите Де Хеа имаше само една важна одбрана ништо повеќе

Мурињо не размислува како фановите: Де Хеа имаше само една важна одбрана, ништо повеќе

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед остана непоразен на гостувањето кај Севилја, а навивачите повторно го величеа Давид Де Хеа кој уште еднаш го покажа својот квалитет и го спасуваше својот тим кога беше најтешко.

Де Хеа ја искоментира чудесната одбрана против Севилја Тоа беше

Де Хеа ја искоментира чудесната одбрана против Севилја: Тоа беше…

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед иако во најголемиот дел од средбата со Севилја беше во подредена улога успеа да дојде до реми (0-0) за кое најголеми заслуги има голманот Давид Де Хеа.

Шахтјор со пресврт ја совлада Рома мирољубиво во Андалузија

Шахтјор со пресврт ја совлада Рома, мирољубиво во Андалузија

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Шахтјор се изборија за голем пресврт на дуелот со Рома и можат да жалат што нема да патуваат со поголема предност во Рим.

Рома избегна катастрофа во Украина

Рома избегна катастрофа во Украина

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Украинскиот шампион победи против Рома со пресврт, а лесно можеше да слави најмалку со три, четири голови разлика. Севиља...

Фудбал ЛШ Манчестер Ј се извлече во Севилја пресврт на Шахтјор

Фудбал, ЛШ: Манчестер Ј. се извлече во Севилја, пресврт на Шахтјор

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Шахтјор ја совлада Рома со пресврт во второто полувреме, а Севилја и Манчестер јунајтед завршија со почетниот резултат во вечерашните дуели во Лигата на шампиони со кои е заокружен првиот дел од осминафиналната фаза.

Шахтјор не се даде против Рома

Шахтјор не се „даде“ против Рома

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Во многу поинтересен меч од тој меѓу Севилја и Манчестер јунајтед, Шахтјор Доњецк успеа да стигне до победа со пресврт од 2:1 над Рома за да патува со минимална предност во Италија за реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите.

Де Хеа го спасуваше Јунајтед во Андалузија

Де Хеа го „спасуваше“ Јунајтед во Андалузија

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Манчестер јунајтед не успеа да импресионира на гостувањето на „Рамон Санчез Писхуан“, но на крајот извлече позитивни 0:0 против Севилја во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите.

Луда одбрана на Де Хеа

Луда одбрана на Де Хеа

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Ако Манчестер Јунајтед ја пречека Севиља на Олд Трафорд без примен гол на вечерашниот дуел, тоа ќе биде заслуга на фантастичниот Давид Де Хеа кој прикажа врвен голмански рефлекс од 2 метри.

Манчестер јунајтед го преживеа пеколот во Андалузија Шахтар ја урна Рома

Манчестер јунајтед го преживеа пеколот во Андалузија, Шахтар ја урна Рома

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Севилја и Манчестер јунајтед одиграа без голови во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите, а Шахтар ќе патува за...

Манчестер јунајтед извлече реми од тешкото гостување кај Севиља Шахтјор со пресврт до победа над Рома

Манчестер јунајтед извлече реми од тешкото гостување кај Севиља, Шахтјор со пресврт до победа над Рома

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Завршија двете предвидени средби за вечерва во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите. Севиља одигра без голови на домашен терен против Манчестер јунајтед, додека пак Шахтјор со пресврт славеше во дуелот со Рома пред своја публика од 2-1.

Јунајтед издржа да не прими гол во Севилја Шахтјор со голем пресврт против Рома

Јунајтед издржа да не прими гол во Севилја, Шахтјор со голем пресврт против Рома

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед се враќа непоразен од Севилја откако двата тима одиграа без голови во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони.

Алисон го прифати предизвикот на Де Хеа Голманот на Рома со две неверојатни одбрани во Украина

Алисон го прифати предизвикот на Де Хеа: Голманот на Рома со две неверојатни одбрани во Украина

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед и Рома имаа различен ефект на своите натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите, а фактот што...

Времеплов
x