20
Актерот Владо Јовановски доби куќен притвор

Актерот Владо Јовановски доби куќен притвор

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Aктерот Владо Јовановски, кој повеќе од два месеца беше во притвор поради настаните во Собранието од 27 април минатата година,...

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Aктерот, Владо Јовановски, кој повеќе од два месеца беше во притвор поради настаните во Собранието од 27-ми април минатата година,  излегува од затворот во Шутка.

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

пред 3 недели - Весник - Македонија

Aктерот, Владо Јовановски, кој повеќе од два месеца беше во притвор поради настаните во Собранието од 27-ми април минатата година,  излегува од затворот во Шутка.

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

пред 3 недели - Репортер - Сцена

Актерот Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка. Тој отсега ќе биде во куќен притвор. Ова го одлучил кривичниот совет на скопска Апелација.

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Актерот, Владо Јовановски, излегува од затвор и отсега натаму ќе биде во куќен притвор, одлучил кривичниот совет на скопска Апелација.

Апелација потврди уште 4 одлуки на Кривичен за притворот за осомничените од 27 април

Апелација потврди уште 4 одлуки на Кривичен за притворот за осомничените од 27 април

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

По повеќе од два месеца зад решетки, актерот Владо Јовановски заминува во домашен притвор. По денешните  јавни седници Апелација му ја уважи жалбата на Јовановски, но ја одби на пратеникот Крсто Мукоски, кој останува во истражниот затвор Шутка.

Владо Јовановски излегува од притвор

Владо Јовановски излегува од притвор

пред 3 недели - Сител - Македонија

Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка. Апелациониот суд ја прифати неговата жалба и одлучи мерката да ја ублажи со куќен притвор, а судот ќе му го одземе и пасошот.

Актерот Јовановски излегува од Шутка во куќен притвор

Актерот Јовановски излегува од Шутка во куќен притвор

пред 3 недели - Судство - Македонија

Пратеникот Крсто Мукоски остананува во Шутка, пратеникот Љупчо Димовски во домашен притвор, а одбиена е жалбата и на Мунир Пепиќ од агенцијата за разузнавање.

Владо Јовановски излегува од притвор

Владо Јовановски излегува од притвор

пред 3 недели - Пулс 24 - Македонија

Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка. Апелациониот суд ја прифати неговата жалба и одлучи мерката да ја ублажи со куќен притвор, а судот ќе му го одземе и пасошот.

Владо Јовановски излегува од Шутка  за Мукоски потврден притворот

Владо Јовановски излегува од Шутка, за Мукоски потврден притворот

пред 3 недели - MK News - Македонија

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Крсто Мукоски останува во притвор во Шутка. Апелациониот суд го одби неговото барање мерката да му се ублажи со куќен притвор.

Владо Јовановски излегува од притвор

Владо Јовановски излегува од притвор

пред 3 недели - A1on - Македонија

Aктерот, Владо Јовановски, кој повеќе од два месеца беше во притвор поради настаните во Собранието од 27-ми април минатата година, излегува од затворот во Шутка.

Владо Јовановски излегува од притвор

Владо Јовановски излегува од притвор

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка. Апелациониот суд ја прифати неговата жалба и одлучи мерката да ја ублажи со куќен притвор, а судот ќе му го одземе и пасошот.

Јавна седница на Апелација за притворените во случајот  27 април

Јавна седница на Апелација за притворените во случајот „27 април“

пред 3 недели - Сител - Македонија

Embedded video for Јавна седница на Апелација за притворените во случајот „27 април“ Во мојот досегашен политички ангажман...

АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР  Владо Јовановски излегува од  Шутка   мерката ублажена со куќен притвор

АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР: Владо Јовановски излегува од „Шутка“, мерката ублажена со куќен притвор!

пред 3 недели - Infomax - Македонија

Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка. Апелациониот суд ја прифати неговата жалба и одлучи мерката да ја ублажи со куќен притвор, а судот ќе му го одземе и пасошот.

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор  се разгледуваат жалбите на Димовски и Мукоски

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор, се разгледуваат жалбите на Димовски и Мукоски

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски, началникот во МВР Душко Лазаров, шефот на обезбедување на Трајко Велјаноски, Горан Ѓошевски и...

Во скопска Апелација јавни седници по жалби на осомничени за собраниските настани

Во скопска Апелација јавни седници по жалби на осомничени за собраниските настани

пред 3 недели - МТВ 1 - Македонија

80 дена колку што сум во притвор трае мојата агонија. Здравјето ми е нарушено. Барам да ме пуштите да си одам дома за да закрепнам- изјави пратеникот Крсто Мукоски пред советот на Апелацискиот суд кој одлучува по неговата жалба за притворот.

МУКОСКИ ПОБАРА МЕРКАТА ДА БИДЕ ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР  Пратеникот е со нарушено психичко и физичко здравје

МУКОСКИ ПОБАРА МЕРКАТА ДА БИДЕ ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР: Пратеникот е со нарушено психичко и физичко здравје

пред 3 недели - Infomax - Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски денеска на јавна седница во Апелацискиот суд побара да излезе од истражниот затвор „Скопје“, односно мерката притвор да му биде заменета со куќен притвор, јави Алсат-М.

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Апелациски денеска треба да ги разгледува жалбите и на пратениците Љупчо Димовски и Крсто Мукоски. Апелацискиот суд Скопје...

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски, началникот во МВР Душко Лазаров, шефот на обезбедување на Трајко Велјаноски, Горан Ѓошевски и...

Апелација одлучи  Василевски останува во притвор

Апелација одлучи: Василевски останува во притвор

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор. Така денеска одлучи Советот за организиран криминал од Апелациониот суд Скопје.

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

пред 3 недели - Бриф - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски, началникот во МВР Душко Лазаров, шефот на обезбедување на Трајко Велјаноски, Горан Ѓошевски и...

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

пред 3 недели - Нова ТВ - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски, началникот во МВР Душко Лазаров, шефот на обезбедување на Трајко Велјаноски, Горан Ѓошевски и...

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

Владо Јовановски излегува од затворот во Шутка

пред 3 недели - Кајгана - Македонија

Aктерот, Владо Јовановски, кој повеќе од два месеца беше во притвор поради настаните во Собранието од 27-ми април минатата година,  излегува од затворот во Шутка.

АПЕЛАЦИЈА ГИ ПОТВРДИ ОДЛУКИТЕ  Уште четири лица и понатаму остануваат во притвор

АПЕЛАЦИЈА ГИ ПОТВРДИ ОДЛУКИТЕ: Уште четири лица и понатаму остануваат во притвор!

пред 3 недели - Infomax - Македонија

Апелациониот суд ги потврдил одлуките на Кривичниот суд за сите осомничени за 27 април чии жалби беа вчера разгледани на јавни седници.

Арнаудов  Дамовски и Бетмен пред полноќ пуштени дома

Арнаудов, Дамовски и Бетмен пред полноќ пуштени дома

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Љубен Арнаудов, организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски и Богдан Илиевски или „Бетмен велит“, синоќа пред полноќ се пуштени од затворот од Шуто Оризари.

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

Пратеникот Сашо Василевски останува во притвор

пред 3 недели - Либертас - Македонија

Пратеникот Сашо Василевски, началникот во МВР Душко Лазаров, шефот на обезбедување на Трајко Велјаноски, Горан Ѓошевски и...

Пратеникот Љубен Арнаудов и организаторите на протестите од 27 април Дамовски и Бетмен се во куќен притвор

Пратеникот Љубен Арнаудов и организаторите на протестите од 27 април Дамовски и Бетмен се во куќен притвор

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Пратеникот Љубен Арнаудов и организаторите на протестите од 27 април Борис Дамовски и Богдан Илиевски – Бетмен се веќе дома.

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

пред 3 недели - Весник - Македонија

Апелациониот суд ги потврди одлуките на кривичниот суд за сите осомничени за натсаните од крвавиот четврток на 27 април, откако вчера ги разгледа нивните жалби на јавни седници.

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Апелациониот суд ги потврди одлуките на кривичниот суд за сите осомничени за натсаните од крвавиот четврток на 27 април, откако вчера ги разгледа нивните жалби на јавни седници.

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

Апелација потврди дека 4 осомничени за крвавиот четврток остануваат во притвор

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Апелациониот суд ги потврди одлуките на кривичниот суд за сите осомничени за натсаните од крвавиот четврток на 27 април, откако вчера ги разгледа нивните жалби на јавни седници.

Времеплов
x