20
Намалена видливост поради магла во Крушево и на Стража

Намалена видливост поради магла во Крушево и на Стража

пред 4 недели - Сител - Македонија

Во Крушево и на планинскиот превој Стража има намалена видливост поради магла. Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека во Крушево видливоста е намалена до 100 метри, а на Стража од 20 до 40 метри.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ НА ПАТИШТАТА Магла во Крушево и на Стража

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ НА ПАТИШТАТА: Магла во Крушево и на Стража

пред 4 недели - Infomax - Без катеторија

Во Крушево и на планинскиот превој Стража има намалена видливост поради магла. Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека во Крушево видливоста е намалена до 100 метри, а на Стража од 20 до 40 метри.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ И ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ Состојба на патиштата 24 02 2018

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ И ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ: Состојба на патиштата 24.02.2018

пред 4 недели - Скопје24 - Скопје

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА:Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози.

АМСМ Магла во Крушево сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

АМСМ: Магла во Крушево, сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

пред 4 недели - Весник - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла има во Крушево, каде видливоста е до 100 метри, информира АМСМ.

АМСМ Магла во Крушево сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

АМСМ: Магла во Крушево, сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

пред 4 недели - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла има во Крушево, каде видливоста е до 100 метри, информира АМСМ.

АМСМ Магла во Крушево сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

АМСМ: Магла во Крушево, сообраќајот на останатите патиштa се одвива нормално

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла има во Крушево, каде видливоста е до 100 метри, информира АМСМ.

Сообраќајот на овие патишта се одвива отежнато  АМСМ апелира на внимателност

Сообраќајот на овие патишта се одвива отежнато - АМСМ апелира на внимателност

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри има во Крушево, соопшти ЈП Македонија пат. Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози.

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Економски - Економија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Магла на патниот правец Лисец  Попова Шапка и во Крушево

Магла на патниот правец Лисец - Попова Шапка и во Крушево

пред 4 недели - Сител - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла од 30 до 40 метри има на патниот правец село Лисец-Попова Шапка и до 100 метри во Крушево.

Магла на патниот правец Лисец  Попова Шапка и во Крушево

Магла на патниот правец Лисец - Попова Шапка и во Крушево

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Маглата прави проблеми на дел од македонските патишта

Маглата прави проблеми на дел од македонските патишта

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла од 30 до 40 метри има на патниот правец село Лисец-Попова Шапка и до 100 метри во Крушево.

Магла на патниот правец Лисец  Попова Шапка и во Крушево

Магла на патниот правец Лисец - Попова Шапка и во Крушево

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла од 30 до 40 метри има на патниот правец село Лисец - Попова Шапка и до 100 метри во Крушево.

Магла на патниот правец Лисец  Попова Шапка и во Крушево

Магла на патниот правец Лисец – Попова Шапка и во Крушево

пред 4 недели - A1on - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла од 30 до 40 метри има на патниот правец село Лисец-Попова Шапка и до 100 метри во Крушево.

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Весник - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Денар - Економија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Внимавајте Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

Внимавајте: Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

пред 4 недели - Сител - Македонија

Намалена видливост поради магла од  50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Намалена видливост поради магла  АМСМ препорачува каде да внимавате

Намалена видливост поради магла - АМСМ препорачува каде да внимавате

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Намалена видливост поради магла од 50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Поради магла намалена видливост од 50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Внимателно Има намалена видливост влажни коловози и можна појава на одрони

Внимателно: Има намалена видливост, влажни коловози и можна појава на одрони

пред 4 недели - Пулс 24 - Македонија

Намалена видливост поради магла од 50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

Кај Делчево намалена видливоста од 50 до 60 метри

пред 4 недели - A1on - Македонија

Намалена видливост поради магла од 50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ Состојба на патиштата 23 02 2018

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Состојба на патиштата 23.02.2018

пред 4 недели - Скопје24 - Скопје

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.

Намалена видливост на патниот правец Делчево  граничен премин Делчево

Намалена видливост на патниот правец Делчево – граничен премин Делчево

пред 4 недели - Канал 77 - Македонија

Намалена видливост поради магла од  50 до 60 метри има на патниот правец Делчево- граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост кај граничниот премин Делчево

Поради магла, намалена видливост кај граничниот премин Делчево

пред 4 недели - Кајгана - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информираат денеска од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Магла на Стража Плетвар и Крушево

Магла на Стража, Плетвар и Крушево

пред 4 недели - Сител - Македонија

Намалена видливост поради појава на магла има на планинските превои Стража, Плетвар и во Крушево, каде видливоста е од 100 до 150 метри, информира Автомотосојузот на Македонија во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

Поради магла намалена видливост на Стража Плетвар и во Крушево

Поради магла, намалена видливост на Стража, Плетвар и во Крушево

пред 4 недели - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост на Стража Плетвар и во Крушево

Поради магла, намалена видливост на Стража, Плетвар и во Крушево

пред 4 недели - Весник - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради магла намалена видливост на Стража Плетвар и во Крушево

Поради магла, намалена видливост на Стража, Плетвар и во Крушево

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Времеплов
x