20
Временска прогноза за наредните денови

Временска прогноза за наредните денови

пред 4 недели - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето денес во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Локални врнежи од дожд до вторник снег

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Локални врнежи од дожд, до вторник снег

пред 4 недели - Infomax - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Снег ја парализираше Хрватска  колапс во сообраќајот се преврте школски автобус

Снег ја „парализираше“ Хрватска - колапс во сообраќајот, се преврте школски автобус

пред 4 недели - Прес 24 - Балкан

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри.

Метеоролозите откриваат Следуваат врнежи од дожд снег и силни ветрови

Метеоролозите откриваат: Следуваат врнежи од дожд, снег и силни ветрови

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

МЕТЕО аларм Хрватска окована во снег доаѓа снежна бура во Македонија

МЕТЕО аларм, Хрватска окована во снег, доаѓа снежна бура во Македонија

пред 4 недели - 24 вести - Македонија

Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови  се очекува време со повремени силни врнежи од дожд и снег – велат од Управата за хидрометмеоролошки работи.

Зимата не поминува  викендов драстична промена на времето

Зимата не поминува - викендов драстична промена на времето

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Доаѓаат студените денови подгответе се за најладните денови месецов

Доаѓаат студените денови, подгответе се за најладните денови месецов

пред 4 недели - MK News - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Хрватска парализирана од снегот кој натрупа

Хрватска парализирана од снегот кој натрупа

пред 4 недели - Сител - Балкан

Снег ја парализираше цела Хрватска, снежната покривка е 118 сантиметри. Погледнете ги снимките од снегот поради кој е активиран црвен метео аларм.

Метео Од недела пад на температурите и врнежи од снег

Метео: Од недела пад на температурите и врнежи од снег

пред 4 недели - МТВ 1 - Македонија

Првиот ден од викендот ќе ни донесе облачно време, попладне со повремени врнежи од дожд и снег на планините. Ќе дува и слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Делови се затрупани  снегот доаѓа во градовите во Македонија

Делови се затрупани - снегот доаѓа во градовите во Македонија

пред 4 недели - Скопје Инфо - Без катеторија

Додека во регионот веќе има снег, кај нас се најавува од вторник. Се очекува насекаде формирање снежна покривка, а на планините ќе има нејзино значително зголемување.

Хрватска парализирана од снегот кој натрупа

Хрватска парализирана од снегот кој натрупа

пред 4 недели - Прес 24 - Балкан

Снег ја парализираше цела Хрватска, снежната покривка е 118 сантиметри. Погледнете ги снимките од снегот поради кој е активиран црвен метео аларм.

Црвен метео аларм во регионот делови се затрупани  снегот доаѓа во градовите во Македонија

Црвен метео аларм во регионот, делови се затрупани - снегот доаѓа во градовите во Македонија

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Хрватска затрупана во снег

Хрватска затрупана во снег

пред 4 недели - Бркај работа - Свет

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри.

Хрватска натрупа со многу снег

Хрватска натрупа со многу снег

пред 4 недели - Пулс 24 - Балкан

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри.

Хрватска затрупана во снег

Хрватска затрупана во снег

пред 4 недели - Infomax - Балкан

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри.

Викендов постудено и со снег

Викендов постудено и со снег

пред 4 недели - Алфа - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Викендов нов пресврт Доаѓаат студените денови подгответе се за најладните денови месецов

Викендов нов пресврт: Доаѓаат студените денови, подгответе се за најладните денови месецов

пред 4 недели - Весник - Македонија

- Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Денес претежно облачно и суво време од недела врнежи од снег во целата држава

Денес претежно облачно и суво време, од недела врнежи од снег во целата држава

пред 4 недели - Економски - Економија

Денеска ќе преовладува претежно облачно и суво време, информира УХРМ. Утре ќе се задржи облачно време, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Викендов нов пресврт Доаѓаат студените денови подгответе се за најладните денови месецов

Викендов нов пресврт: Доаѓаат студените денови, подгответе се за најладните денови месецов

пред 4 недели - Вечер - Македонија

- Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Хрватска затрупана во снег  нема каде да се става снегот за да се исчистат улиците

Хрватска затрупана во снег - нема каде да се става снегот за да се исчистат улиците

пред 4 недели - Прес 24 - Балкан

Во Хрватска натрупа толку многу снег, што веќе нема како да се чисти и каде да се фрли за да се ослободат патиштата. На делови има снежна покривка од 118 сантиметри.

Викендов нов пресврт Доаѓаат студените денови подгответе се за најладните денови месецов

Викендов нов пресврт: Доаѓаат студените денови, подгответе се за најладните денови месецов

пред 4 недели - Сител - Македонија

- Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Денеска облачно време од недела се очекува снег

Денеска облачно време, од недела се очекува снег

пред 4 недели - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со услови за проврнување на слаб дожд, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска облачно време од недела се очекува снег

Денеска облачно време, од недела се очекува снег

пред 4 недели - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со услови за проврнување на слаб дожд, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска облачно време од недела се очекува снег

Денеска облачно време, од недела се очекува снег

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со услови за проврнување на слаб дожд, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Викендов постудено и со снег

Викендов постудено и со снег

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната од пет до 11 степени. Управата за хидрометеоролошки...

НАДЛЕЖНИТЕ ДА СЕ ПРИПРЕМАТ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПОКРИЕ СНЕГ ДЕТАЛНА АНАЛИЗА

НАДЛЕЖНИТЕ ДА СЕ ПРИПРЕМАТ: МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПОКРИЕ СНЕГ! ДЕТАЛНА АНАЛИЗА

пред 4 недели - Скопје24 - Скопје

A woman walks her dog along a country road near Montreal Thursday, Dec. 27, 2012 during the first major snowstorm of winter in the region.

Снегот допрва доаѓа

Снегот допрва доаѓа

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

УХМР најавува снег  викендов се ќе биде бело

УХМР најавува снег - викендов се ќе биде бело

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

За време на викендов не очекува снег

За време на викендов не очекува снег

пред 4 недели - Пулс 24 - Македонија

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Облачно и суво време од недела врнежи од снег во целата држава

Облачно и суво време, од недела врнежи од снег во целата држава

пред 4 недели - Скопје Инфо - Без катеторија

Денеска ќе преовладува претежно облачно и суво време, информира УХРМ. Утре ќе се задржи облачно време, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.

Времеплов
x