20
299 или 300  Еве зошто е дилемата за бројот на голови на Роналдо во Ла Лига

299 или 300? Еве зошто е дилемата за бројот на голови на Роналдо во Ла Лига

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Кристијано Роналдо два пати ја тресеше мрежата на Алавес по што доби честитки од Реал Мадрид за 300 погодоци во најсилното...

Роналдо стигна до бројката 300 погодоци во Ла Лига на 49 натпревари побрзо од Лео Меси

Роналдо стигна до бројката 300 погодоци во Ла Лига на 49 натпревари побрзо од Лео Меси!

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Кристијано Роналдо е вториот играч кој стигна до магичната граница од 300 погодоци во Ла Лига, Португалецот до овој рекорд...

Роналдо стигна до бројката од 300 гола во Ла Лига 41 меч побрзо од Меси

Роналдо стигна до бројката од 300 гола во Ла Лига 41 меч побрзо од Меси

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Голманот на Алавез Фернандо Пачеко денеска ги прими 299. и 300. гол на Кристијано Роналдо во Ла Лига за време на победата на Реал Мадрид од 4:0.

Роналдо со две маестрални постапки покажа колку го цени Бензема

Роналдо со две маестрални постапки покажа колку го цени Бензема

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид го потопи Алавес со 4:0 на денешниот натпревар кој се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, со тоа што истиот ќе биде одбележан и од специјалното достигнување, но исто така и маестралните потези на Кристијано Роналдо.

И послем Роналдо бил себичен  ЦР7 наместо да го реализира хет трикот број 50 му го остави пеналот на Бензема

И послем Роналдо бил себичен, ЦР7 наместо да го реализира хет-трикот број 50 му го остави пеналот на Бензема

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Кристијано Роналдо често е критикуван дека себичи и дека секогаш сака да биде во центарот на вниманието но Португалецот денеска ги замолка злите јазици Реал Мадрид со 4-0 славеше над Алавес и ја потврди добрата форма.

Кристијано Роналдо стигна до голот број 300 во Примера со 41 натпревар помалку од Меси

Кристијано Роналдо стигна до голот број 300 во Примера со 41 натпревар помалку од Меси

пред 3 недели - Бркај работа - Фудбал

Кристијано Роналдо, најдобриот фудбалер за изминатата сезона и пркоси на топката и во новата сезона на Примера. Португалецот...

Времеплов
x