20
УТРЕ СНЕГ И ВО СКОПЈЕ Македонија под бела покривка од утре еве колку снег ќе наврне во Скопје

УТРЕ СНЕГ И ВО СКОПЈЕ: Македонија под бела покривка од утре, еве колку снег ќе наврне во Скопје

пред 3 недели - Infomax - Без катеторија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Македонија ќе ја покрие снег

Македонија ќе ја покрие снег

пред 3 недели - Репортер - Без катеторија

Метеорологот Славчо Попвоски, апелира до надлежните да се спремат за циклонот кој доаѓа овој викенд. „Под влијание на циклонска...

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Популарно - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Славчо Попоски ПРЕДУПРЕДУВА Македонија пат да не бидат изненадени  МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПОГОДИ СНЕЖЕН БРАН И МНОГУ СНЕГ

Славчо Попоски ПРЕДУПРЕДУВА: Македонија пат да не бидат изненадени – МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПОГОДИ СНЕЖЕН БРАН И МНОГУ СНЕГ!

пред 3 недели - Скопје24 - Скопје

Почитувани граѓани како што кажавме и од наша страна нашето и тоа како го исполнуваме, а тоа е дека го одложуваме нашиот одмор дури и ноќен со цел да ве информираме навремено со најбрзи и најпрецизни информации, вели метеoрологот Славчо Попоски.

Поларен бран со обилни снежни врнежи ќе настапи од утре на целата територија на Македонија

Поларен бран со обилни снежни врнежи ќе настапи од утре на целата територија на Македонија

пред 3 недели - Сител - Македонија

Embedded video for Поларен бран со обилни снежни врнежи ќе настапи од утре на целата територија на Македонија

Најнова временска најава Снегот доаѓа каде ќе натрупа најмногу

Најнова временска најава: Снегот доаѓа, каде ќе натрупа најмногу

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Сител - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ СЕ ПРИБЛИЖУВА СНЕЖНИОТ БРАН КОЈ ЌЕ ДОНЕСЕ МНОГУ СНЕГ  ДЕТАЛНА АНАЛИЗА

БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ: СЕ ПРИБЛИЖУВА СНЕЖНИОТ БРАН КОЈ ЌЕ ДОНЕСЕ МНОГУ СНЕГ! (ДЕТАЛНА АНАЛИЗА)

пред 3 недели - Скопје24 - Скопје

Почнувајќи од оваа ноќ територијата на нашата држава ќе започне да ја зафаќа многу студената воздушна маса која е резултата од поларниот вртлог кој буквално ја зафаќа цела Европа и Балкан.

Ова се моменталните температури во Македонија  од утре голема промена

Ова се моменталните температури во Македонија - од утре голема промена

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Ова се моменталните температури низ Македонија. Од утре не чека снег.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Алфа - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Како што информираат синоптичарите, пообилни врнежи ќе има утре во текот на ноќта и во понеделник претпладне кога насекаде ќе се формира снежна покривка.

По снегот кој натрупа се најавуваат температури од 20 степени  црвен аларм во регионот

По снегот кој натрупа се најавуваат температури од -20 степени - црвен аларм во регионот

пред 3 недели - Прес 24 - Балкан

Додека во Македонија за утре се најавува првиот снег кој ќе формира бела снежна покривка, во регионот веќе има натрупано снег, а во делови како во Хрватска, снегот направи и хаос деновиве.

НАЈНОВА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА Македонија од утре под снег

НАЈНОВА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Бркај работа - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

МЕТЕО Црвен аларм во регионот

МЕТЕО: Црвен аларм во регионот

пред 3 недели - 365 - Без катеторија

14 Споделувања Share Tweet Додека во Македонија за утре се најавува првиот снег кој ќе формира бела снежна покривка, во регионот веќе има натрупано снег, а во делови како во Хрватска, снегот направи и хаос деновиве.

МАКЕДОНИЈА ОД УТРЕ ПОД СНЕГ Најновата прогноза покажува дека од утре снег ќе паѓа во цела Македонија

МАКЕДОНИЈА ОД УТРЕ ПОД СНЕГ: Најновата прогноза покажува дека од утре снег ќе паѓа во цела Македонија

пред 3 недели - Infomax - Без катеторија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Подгответе се Снегот доаѓа во Македонија

Подгответе се: Снегот доаѓа во Македонија

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Најнова прогноза Македонија од утре под снег

Најнова прогноза: Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Пулс 24 - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Ова е најубавата фотографија од снегот во Хрватска

Ова е најубавата фотографија од снегот во Хрватска

пред 3 недели - Прес 24 - Балкан

Ова е една од најкреативните фотографии од снегот кој натрупа во Хрватска. Покрај хаосот кој го создаде, колапсот во сообраќајот и студот, сепак снегот успеа и да ги израдува Хрватите.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - A1on - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Македонија од утре под снег

Македонија од утре под снег

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

УХМР Македонија од утре под снег

УХМР: Македонија од утре под снег

пред 3 недели - Нова ТВ - Македонија

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.

Од утре снег низ цела Македонија

Од утре снег низ цела Македонија

пред 3 недели - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Облачно време со локални врнежи од дожд

пред 3 недели - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

пред 3 недели - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Облачно време со локални врнежи од дожд

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно со повремени локaлни врнежи од дожд

Облачно со повремени локaлни врнежи од дожд

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Вонредна состојба во регионот натрупа снег  снежниот циклон доаѓа во Македонија

Вонредна состојба во регионот, натрупа снег - снежниот циклон доаѓа во Македонија

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Облачно време со локални врнежи од дожд

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачeн и дождлив ден

Облачeн и дождлив ден

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Времето ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Времеплов
x