20
ТАРАВАРИ СИ ЛЕГНА НА БРАШНОТО Ако има понуда од Заев за влез во Владата партијата ќе ја разгледа

ТАРАВАРИ СИ ЛЕГНА НА БРАШНОТО:Ако има понуда од Заев за влез во Владата, партијата ќе ја разгледа

пред 2 недели - Infomax - Македонија

Алијанса на Албанците е првата опозициска и најголема албанска политичка партија,  истакна денеска Арбен Таравари, кој присуствуваше на конгресот на едното крило на БЕСА, каде што беше избран Биљал Касами за лидер на партијата.

Касами реизбран за претседател на Беса

Касами реизбран за претседател на Беса

пред 2 недели - Весник - Македонија

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса. Со поддршка од 60 делегати за кандидатура и 455 за претседател, Касами ја доби довербата за уште еден мандат на партиското крило кое што го поддржува.

Касами реизбран за претседател на Беса

Касами реизбран за претседател на Беса

пред 2 недели - Вечер - Македонија

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса. Со поддршка од 60 делегати за кандидатура и 455 за претседател, Касами ја доби довербата за уште еден мандат на партиското крило кое што го поддржува.

Касами реизбран за претседател на Беса

Касами реизбран за претседател на Беса

пред 2 недели - Макфакс - Македонија

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса. Со поддршка од 60 делегати за кандидатура и 455 за претседател, Касами ја доби довербата за уште еден мандат на партиското крило кое што го поддржува.

Касами избран за претседател на Беса

Касами избран за претседател на Беса

пред 2 недели - Infomax - Македонија

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса, односно на негово крило. Со поддршка од 60 делегати за кандидатура и 455 за претседател, Касами ја доби довербата за уште еден мандат.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 2 недели - +Инфо - Македонија

Арбен Таравари не исклучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Заев очекува зголемување на парламентарното мнозинство  Грчева со  Глас за Македонија  ќе се бори за уставното име

Заев очекува зголемување на парламентарното мнозинство - Грчева со ,,Глас за Македонија‘‘ ќе се бори за уставното име

пред 2 недели - Сител - Македонија

Embedded video for Заев очекува зголемување на парламентарното мнозинство - Грчева со ,,Глас за Македонија‘‘ ќе се бори за уставното име Нови пратнеици во владејачкото мнозинство и реконструкција во Владата.

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса

пред 2 недели - Либертас - Македонија

Биљал Касами е избран за претседател на Движењето Беса, односно на негово крило. Со поддршка од 60 делегати за кандидатура и 455 за претседател, Касами ја доби довербата за уште еден мандат.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 3 недели - Весник - Македонија

Арбен Таравари не искчучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Арбен Таравари не искчучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Арбен Таравари не исклучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 2 недели - Либертас - Македонија

Арбен Таравари не исклучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Таравари Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

Таравари: Чекаме понуда од Заев за можен влез во Влада

пред 3 недели - A1on - Македонија

Арбен Таравари не исклучува влез на Алијансата на Албанците во Владата на Заев, но тоа зависи од тоа дали ќе добијат понуда.

Беса на Африм Гаши и ДПА во влада со Заев Села и Касами во аут

Беса на Африм Гаши и ДПА во влада со Заев, Села и Касами во аут?

пред 3 недели - Алфа - Македонија

Владејачката коалиција се разниша кога Села одлучи да се повлече од власта оти не му успеа пазарот со Заев за министерското место во здравство.

Времеплов
x