20
Автобус удри во камион во Турција  13 мртви

Автобус удри во камион во Турција, 13 мртви

пред 5 дена - Весник - Свет

Најмалку 13 лица загинаа кога автобус се запали, по што удри во камион, пренесе турската новинска агенција „Анадолија“. Агенцијата наведе дека автобусот удрил во камионот, кој стоел на кривина на автопатот во провинцијата Корум.

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 13 лица

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 13 лица

пред 5 дена - Сител - Балкан

Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија. Автобусот удрил во камион, кој стоел на кривина на автопатот во турската провинција Корум.

Времеплов
x