20
Савидис Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Савидис: Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Претседателот на ПАОК, Иван Савидс, за кого во неделата дознаа сите оние што го следат фудбалот, откако со пиштол влета на теренот за време на дербито ПАОК-АЕК, со соопштение се огласи во јавноста.

Савидис се извини за инцидентот на натпреварот во Солун

Савидис се извини за инцидентот на натпреварот во Солун

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Два пати се извинува претседателот и сопственик на грчкиот фудбалски клуб ПАОК од Солун, за инцидентите во неделата вечерта.

Савидис Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Савидис: Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Претседателот на ПАОК, Иван Савидс, за кого во неделата дознаа сите оние што го следат фудбалот, откако со пиштол влета на теренот за време на дербито ПАОК-АЕК, со соопштение се огласи во јавноста.

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК  АЕК

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК - АЕК

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис, и на почетокот и на крајот им се извинува на „навивачите...

Дали законот ќе важи за Савидис казна и до милион евра

Дали законот ќе важи за Савидис: казна и до милион евра!

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Во исклучителни случаи, се отстапува од правилникот и се изрекнуваат посебни мерки... Грција сеуште се опоравува од невидениот...

Василијадис Нека има и фудбалски Грегзит ако продолжат нередите

Василијадис: Нека има и фудбалски Грегзит ако продолжат нередите

пред 5 дена - Нова ТВ - Спорт

Јоргос Василијадис, заменик министер за спорт во грчката Влада, порача дека е подготвен и за „Грегзит“ за смирување на ситуацијата на фудбалската сцена во земјата.

Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за сценарио Грегзит, односно дека...

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

пред 5 дена - Канал 5 - Свет

Тамошната Влада го прекина првенството по хаосот во Солун на дуелот ПАОК – АЕК кога на терен со пиштол околу појасот втрча сопственикот на црно-белите Иван Савидис сакајќи да се пресмета со судијата кој му поништи гол на ПАОК.

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за сценарио Грегзит, односно дека...

Грција Фудбалот како мегдан за пресметка на тајкуните

Грција: Фудбалот како мегдан за пресметка на тајкуните

пред 5 дена - DW - Живот

Во неделата, сопственикот на ПАОК Иван Савидис влезе вооружен на фудбалскиот терен. Моќникот мина без казна. Тој е само еден од бројните примери за наталожените проблеми во грчкиот фудбал.

Нешто повеќе за газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на теренот на дербито против АЕК

Нешто повеќе за газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на теренот на дербито против АЕК

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Грчката влада одлучи да го суспендира привремено тамошниот фудбал по инцидентот на дербито помеѓу ПАОК и АЕК каде газдата на домашниот тим вооружен влезе на теренот.

ПОРАДИ СОЛУНСКИОТ СКАНДАЛ ФИФА ја исфрла Грција

ПОРАДИ СОЛУНСКИОТ СКАНДАЛ: ФИФА ја исфрла Грција?

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Светската фудбалска федерација би можела да ја суспендира грчката федерација и да забрани настап во меѓународните натпреварувања по ради неверојатниот инцидент на средбата ПАОК-АЕК.

Владата го суспендираше фудбалското првенство во Грција

Владата го суспендираше фудбалското првенство во Грција

пред 5 дена - Алфа - Спорт

По серијата инциденти во фудбалскиот шампионат владата на Грција реши да го прекине натпреварувањето. Грчката влада го суспендираше...

Грчката полиција во потера по сопственикот на ПАОК издаде налог за негово апсење откако влета на теренот со пиштол

Грчката полиција во потера по сопственикот на ПАОК, издаде налог за негово апсење откако влета на теренот со пиштол

пред 6 дена - Бркај работа - Фудбал

Откако на мечот во Грција помеѓу ПАОК и АЕК, во кој претседателот на домашниот тим, Иван Савидис, излезе на терен со пиштол...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

пред 6 дена - Сител - Фудбал

По вчерашниот скандал во Солун , грчката влада одлучи да го прекине фудбалското првенство на неодредено време. Националната...

Кој е Иван Савидис  газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на терен

Кој е Иван Савидис - газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на терен?

пред 6 дена - Off.net.mk - Ракомет

Политичар и бизнисмен кој во минатото служел војска во Советската армија. Важи за 30-ти најбогат човек на светот кој го спаси ПАОК од гаснење во 2012 .

Полицијата трага по газдата на ПАОК првенството прекината

Полицијата трага по газдата на ПАОК, првенството прекината

пред 6 дена - Канал 5 - Забава

Веднаш по големиот инцидент грчката влада  одржала итен состанок  на кој одлучи да го прекине фудбалското првенство на неопределено време.

Наместо титула ПАОК може да биде исфрлен од лигата

Наместо титула, ПАОК може да биде исфрлен од лигата

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Челниците на АЕК упатија барање до Министерството за спорт на Грција, Фудбалската федерација на Грција и до УЕФА, солунскиот...

Грчката влада го суспендираше фудбалското првенство

Грчката влада го суспендираше фудбалското првенство

пред 6 дена - Off.net.mk - Фудбал

По гангстерското однесување на газдата на ПАОК кој се шеташе како шериф на терен со пиштол, владата донесе одлука сите натпревари од првата грчка лига да бидат во прекин на неодредено време.

Грција го суспендираше фудбалското првенство по примитивниот инцидент во Солун

Грција го суспендираше фудбалското првенство по примитивниот инцидент во Солун

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

Грчкиот премиер Алксис Ципрас и министерот за спорт на Грција, Гиоргос Василиадис имаа состанок по кој донесоа одлука да се суспендира фудбалското првенство во оваа земја на неопределено време.

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да се пресмета со судијата.

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

пред 6 дена - Канал 5 - Фудбал

По денешната средба на грчкиот премиерот Алексис Ципрас и заменик министерот за спорт, Јоргос Василијадис е донесена одлука да се прекине шампионатот.

Фудбалот во Грција суспендиран на неодредено време

Фудбалот во Грција суспендиран на неодредено време

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

По хаосот и лудило на вчерашното дерби меѓу ПАОК и АЕК во кое првиот човек на домаќините, Иван Савидис се појави со пиштол на теренот владата на Грција донесе одлука за прекин на фудбалскиот шампионат на оваа земја.

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ  Половина Грција е негова близок е со Путин

КОЈ Е „ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ": Половина Грција е негова, близок е со Путин...

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Иван Савидис, сопственикот и претседателот на ПАОК е најзалсужниот за прекинот на дербито за шампионската титула во Грција,...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да се пресмета со судијата.

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

пред 6 дена - Top Sport - Фудбал

Грчката влада реши на неодредено време да го прекине фудбалскиот шампионат по скандалот што се случи синоќа на натпреварот ПАОК-АЕК во Солун.

Официјално Суспендирана грчката Суперлига

Официјално: Суспендирана грчката Суперлига

пред 6 дена - Прес 24 - Спорт

По вчерашниот инцидент во Солун во дербито за титулата помеѓу ПАОК и АЕК, но и поради неколкуте слични инциденти на дерби мечевите, грчката Суперлига и официјално е суспендирана на неодредено време.

Грчкото првенството прекинато ПАОК мора да се исфрли во Втора лига

Грчкото првенството прекинато, ПАОК мора да се исфрли во Втора лига!

пред 6 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Владата одлучи да фудбалскиот шампионат да биде прекинат по најновите нереди на натпреварите По последните случувања во фудбалскиот...

Владата на Грција го суспендираше фудбалското првенство

Владата на Грција го суспендираше фудбалското првенство

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Премиерлот Алексис Ципрас и заменикот министер за спорт се одлучија на овој непопуларен потег Прекин на фудбалскиот шампионат...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

пред 6 дена - Сител - Фудбал

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун.

Времеплов
x