20
Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - MK News - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Ретко се гледам со Мицкоски

Ретко се гледам со Мицкоски

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Ретко се гледам со Мицкоски

Ретко се гледам со Мицкоски

пред 5 дена - Весник - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Груевски Ретко се гледам со Мицкоски тој самостојно ја води партијата

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно ја води партијата

пред 5 дена - A1on - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Одложено рочиштето за Насилство во Центар  Фетаи побара притвор за еден од обвинетите

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“: Фетаи побара притвор за еден од обвинетите

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Судењето за случајот „Насилство во Центар“  и денеска се одложи. Условите за одржување на рочиштето не беа исполнети, зашто обвинетиот Милан Андоновски повторно не се појави во судница.

Продолжи судењето за случајот Тендери  одложено рочиштето за Насилство во Центар

Продолжи судењето за случајот „Тендери“, одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Го разбирам обвинението како текст, но не можам да најдам во што се состои злоупотребата. Сè што сум сработила е законски...

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола...

Груевски СЈО е забегано ова стана театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова стана театар на апсурдот

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење, изјави поранешниот премиер Никола Груевски кој денеска се појави во Суд како обвинет во случајот Насилство во Центар“.

Случај насилството во Центар  Обвинет не дојде на судење СЈО побара притвор

Случај „насилството во Центар“: Обвинет не дојде на судење, СЈО побара притвор

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

 Насилство во Центар одложено Груевски доаѓа  Андоновски третпат не доаѓа

„Насилство во Центар“ одложено: Груевски доаѓа, Андоновски третпат не доаѓа

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски.

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - Сител - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Груевски Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат воопшто не требаше да има судење

Груевски: Ако се работи согласно закон, не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Груевски се чувствува како во Процес од Кавка СЈО забегало

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кавка, СЈО забегало

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

- Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба да се остави време да се покажат со своето работење и капацитети.

Груевски Оставете му време на Мицкоски да се се докаже

Груевски: Оставете му време на Мицкоски да се се докаже

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Екс премиерот Никола Груевски денеска се појави на судското рочиште за Насилство во Центар, кое беше повторно одложено. Тој на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Канческа  Милевска не признава вина во Тендер

Канческа – Милевска не признава вина во „Тендер“

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО.

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

пред 5 дена - Судство - Хроника

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО.

Груевски Ретко се гледам со Мицкоски треба да му се остави време

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, треба да му се остави време

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам. Тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Обвинетите во Тендери нема да добијат цеде со бомбите но ќе ги слушаат во судница следниот месец

Обвинетите во „Тендери“ нема да добијат цеде со бомбите, но ќе ги слушаат во судница следниот месец

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Аудио материјалите што се доказ во постапката за случајот Тендери ќе бидат преслушани во судница на  13 – април, одлучи Судот на денешното рочиште.

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Судот го одби предлогот за мерка притвор како неоснован. Лекарски извештај за отсуството на обвинетиот Милан Андоновски во Судот го достави адвокатот Димитар Дангов.

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. - Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има злоупотреба во обвинението.

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за Насилство во Центар

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за „Насилство во Центар“

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески, не дојде еден од обвинетите, Милан Андонов, а Фатиме Фетаи поради тоа побара притвор.

Обвинет за шамарите фатил ларингит СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

Обвинет за „шамарите” фатил ларингит, СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Еден од обвинетите во случајот за насилството во Општина Центар, Милан Андоновски, не се појави на денешното рочиште бидејќи е на боледување од 9 март поради ларингитис – инфекција на гласните жици.

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО.

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО.

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

пред 5 дена - Весник - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

Времеплов
x