20
Асани Не зборувам во име на владата туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

Асани: Не зборувам во име на владата, туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

пред 5 дена - MK News - Македонија

Бекир Асани, претседател на огранокот на ДУИ во Чаир по вчерашните протести на новинарите пред владата, во изјава за телевизија 21 истакна дека тој не му се заканувал на Селмани, туку само дека го навредил.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Османи во Брисел имаше средби со високи претставници на ЕК во пресрет на европскиот извештај кој го оценува реформскиот напредок на Македонија и треба да биде објавен во април.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

Османи: Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - A1on - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Асани Не зборувам во име на владата туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

Асани: Не зборувам во име на владата, туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

пред 5 дена - Весник - Македонија

Бекир Асани, претседател на огранокот на ДУИ во Чаир по вчерашните протести на новинарите пред владата, во изјава за телевизија 21 истакна дека тој не му се заканувал на Селмани, туку само дека го навредил.

Асани Не зборувам во име на владата туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

Асани: Не зборувам во име на владата, туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Бекир Асани, претседател на огранокот на ДУИ во Чаир по вчерашните протести на новинарите пред владата, во изјава за телевизија 21 истакна дека тој не му се заканувал на Селмани, туку само дека го навредил.

Асани Не зборувам во име на владата туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

Асани: Не зборувам во име на владата, туку во свое лично име и пак ќе повторам Селмани е копиле

пред 5 дена - Сител - Македонија

Бекир Асани, претседател на огранокот на ДУИ во Чаир по вчерашните протести на новинарите пред владата, во изјава за телевизија 21 истакна дека тој не му се заканувал на Селмани, туку само дека го навредил.

Беќир Асани Што ги мешате ДУИ и Владата  Селмани е копиле и не отстапувам од тоа

Беќир Асани: Што ги мешате ДУИ и Владата - Селмани е копиле и не отстапувам од тоа

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Асани кој деновиве е во центарот на медиумското внимание откако го навреди претседателот на ЗНМ, Насер Селмани, нарекувајќи го "копиле",  вели дека тоа е негов личен став и не го менува, а ДУИ и Владата не требало да се мешаат во тоа.

Бејтула Асани може да се гони за загрозување на сигурноста и насилство

Бејтула Асани може да се гони за загрозување на сигурноста и насилство

пред 5 дена - Нова ТВ - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје доколку реши да покрене постапка има на располагање две кривични дела по кои може да...

Нова Братот на Бекир Асани може да се гони за загрозување на сигурноста и насилство

Нова: Братот на Бекир Асани може да се гони за загрозување на сигурноста и насилство

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје доколку реши да покрене постапка има на располагање две кривични дела по кои може да...

СЕЛМАНИ Заканите ги доживувам како закани од владата

СЕЛМАНИ:Заканите ги доживувам како закани од владата

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Како една од причините за вчерашниот протест на новинарите пред Владата на Република Македонија се навредите и заканите врз...

Османи Никој нема да го штити Асани

Османи: Никој нема да го штити Асани

пред 5 дена - Фаланга - Македонија

Вицепремиерот, Бујар Османи, ги повика денеска надлежните да преземат мерки во врска со навредите и заканите што Беќир Асани од ДУИ му ги испраќал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани.

ДОСТА Е НАСИЛСТВО И ЦЕНЗУРА ВРЗ НОВИНАРИ Насер Селмани повика да се стави крај на насилството и цензурата врз новинарите

ДОСТА Е НАСИЛСТВО И ЦЕНЗУРА ВРЗ НОВИНАРИ: Насер Селмани повика да се стави крај на насилството и цензурата врз новинарите

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Како една од причините за денешниот протест на новинарите пред Владата на Република Македонија се навредите и заканите врз...

Балканските медиуми известија за протестот на новинарите Новинарите бараат крај на заканите и цензурата

Балканските медиуми известија за протестот на новинарите: Новинарите бараат крај на заканите и цензурата

пред 5 дена - A1on - Македонија

Десетици македонски новинари денеска се собраа пред зградата на Владата во Скопје во знак на протест на заканите, навредите и цензурата врз нив, пишува БГНЕС, бугарска информативна агенција.

Протест на новинарите пред владата

Протест на новинарите пред владата

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Заканите до Селмани стигнаа по објава на неговата критика до дражватана неговиот фејсбук, по инцидентот помеѓу полицајката и Асани за погрешно паркирање.

 И ние сме копилиња денеска топ тема во Бугарија

"И ние сме копилиња" денеска топ тема во Бугарија

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Бугарските медиуми денеска освен што во фокусот на вниманието ја ставија посетата на премиерот Бојко Борисов во Македонија, за одбележувањето на 75.

Владата протестираше против Владата  ПР службата излезе на новинарскиот протест

Владата протестираше против Владата - ПР службата излезе на новинарскиот протест

пред 6 дена - Алфа - Македонија

Долга е раката на пајакот! Слобода на говор! Ова беа дел од паролите на протестот на новинарите пред Владата. Долга е раката на пајакот! Слобода на говор! Ова беа дел од паролите  на протестот на новинарите пред Владата.

 И ние сме копилиња  Не се плашиме од пајакот  новинарите протестираа

„И ние сме копилиња“, „Не се плашиме од пајакот“ - новинарите протестираа

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

„И ние сме копилиња“  „Не се плашиме од пајакот“, „дојде живот за пајаците“- вакви пораки на владата и упатија големиот број новинари кои денеска излегоа на протест против напшади, притисоци и цензура, јавува Сител.

Обвинителството постапува по заканите упатени кон Селмани

Обвинителството постапува по заканите упатени кон Селмани

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Од скопското Јавно обвинителството велат дека се постапува по заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани.

Новинарите на протести поради заканите и навредите упатени кон претседателот на ЗНМ

Новинарите на протести поради заканите и навредите упатени кон претседателот на ЗНМ

пред 6 дена - 24 вести - Македонија

Стотина новинари, активисти и граѓани се одзваа на повикот на самостојниот синдикат на новинарите „Сите копилиња пред Владата“...

СДСМ ги окупираше протестите на новинарите и го задушува новинарското незадоволство

СДСМ ги окупираше протестите на новинарите и го задушува новинарското незадоволство

пред 6 дена - Бркај работа - Македонија

Слободата на медиумите во Македонија е мисловна именка, а присуството на владините функционери на протестот на новинарите е дополнителен притисок врз медиумите.

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

- Во Основното јавно обвинителство Скопје на 9 март примено е писмено известување од СВР Скопје - Единица за насилен криминал...

Обвинителството постапува за заканите кон Насер Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Насер Селмани

пред 6 дена - Канал 77 - Македонија

Скопското Јавно обвинителството ќе постапува по случајот за заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани.

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

пред 6 дена - Судство - Хроника

Скопското Јавно обвинителството ќе постапува по случајот за заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари...

Обвинителството постапува по заканите упатени кон претседателот на ЗНМ Селмани

Обвинителството постапува по заканите упатени кон претседателот на ЗНМ, Селмани

пред 6 дена - МТВ 1 - Македонија

Од скопското Јавно обвинителството велат дека се постапува по заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани.

Новинари протестираа против закани и притисоци

Новинари протестираа против закани и притисоци

пред 6 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Новинари протестираа против закани и притисоци „И ние сме копилиња“  „Не се плашиме од пајакот“, „дојде...

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Скопското Јавно обвинителството ќе постапува по случајот за заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари...

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

пред 6 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Скопското Јавно обвинителството ќе постапува по случајот за заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани.

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

Обвинителството постапува за заканите кон Селмани

пред 6 дена - +Инфо - Македонија

Скопското Јавно обвинителството ќе постапува по случајот за заканите упатени кон претседателот на Здружението на новинари...

Времеплов
x