20
Како се бркаа т  Јуве и Наполи на табела

Како се бркаа(т) Јуве и Наполи на табела

пред 5 дена - Off.net.mk - Фудбал

Главниот конкурент во борбата за титулата на Јуве изминативе неколку сезони му е Наполи кој никако да го направи тој исчекор за да го зграпчи толку посакуваното Скудето уште од времето на Марадона.

Сари и се извини на новинарката за сексистичкиот коментар

Сари и се извини на новинарката за сексистичкиот коментар

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Тренерот на Наполи, Маурицио Сари упати извинување до новинарка за сексистичкиот одговор за време на прес-конференцијата по натпреварот со Интер (0:0).

Ова не се простува  Млад навивач на Наполи доби роденденска торта од Јувентус  реакцијата беше за Оскар

Ова не се простува: Млад навивач на Наполи доби роденденска торта од Јувентус, реакцијата беше за Оскар

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Јуветус и Наполи се стари и големи ривали кои во последниве неколку сезони заедно со Рома водат сериозна битка за Скудетото.

Скандалозно однесување на тренерот на Наполи

Скандалозно однесување на тренерот на Наполи

пред 6 дена - Top Sport - Фудбал

Наполи синоќа одигра 0:0 во Милано против Интер и остана за лидерот Јувентус на табелата во Серија А. Јувентус на осум кола до крајот на првенството има бод предност и натпревар помалку од Наполи.

Сари не се предава

Сари не се предава

пред 6 дена - Идивиди - Фудбал

Тренерот на Наполи, Маурицио Сари е убеден дека неговиот тим има квалитети и сила да го освои Скудетото и покрај тоа што на последните две средби освои само еден бод од можните шест и му го препушти врвот на Јувентус.

Сари не се предава

Сари не се предава

пред 6 дена - Канал 5 - Фудбал

Наполи синоќа на гостувањето кај Интер одигра нерешено 0:0 и падна на втората позиција во Серија А. - Бевме блиску до трите бода, имавме шанси за гол но не реализиравме.

Наполи ја губи трката за титулата

Наполи ја губи трката за титулата

пред 6 дена - Денар - Спорт

Интер и Наполи ремизираа без голови во дерби натпреварот одигран во рамките на 28.коло во Серија А. Нерешениот резултат не...

Наполи ја губи трката за титулата

Наполи ја губи трката за титулата

пред 6 дена - Top Sport - Фудбал

Интер и Наполи ремизираа без голови во дерби натпреварот одигран во рамките на 28.коло во Серија А. Нерешениот резултат не...

НАПОЛИ НЕ ПОМИНА КАЈ ИНТЕР  Јувентус е новиот број 1

НАПОЛИ НЕ ПОМИНА КАЈ ИНТЕР: Јувентус е новиот број 1

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Дербито во Милано заврши без голови, доволно да дојде до промена на лидерската позиција. Шампионот има и бод повеќе и натпревар повеќе од оној од Неапол, кој почна да „трокира".

Интер и Наполи  бетонираа  уште едно реми без голови

Интер и Наполи „бетонираа“ уште едно реми без голови

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Дербито на 28. коло на италијанската Серија А меѓу Интер и Наполи не донесе ниту еден гол и со резултатот 0:0 фактички беше реприза на нивниот прв меѓусебен дуел оваа сезона.

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

пред 6 дена - Канал 5 - Фудбал

Дибала во 20.минута постигна гол од слободен удар и донесе водство за Јувентус од 1:0. Само 15 минути подоцна врз Дибала беше направен прекршок за пенал, но Гонзало Игуаин не успеа да реализира од белата точка.

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Јувентус на домашен терен го совлада Удинезе со 2:0, а Пауло Дибала беше стрелец на двата гола. Дибала во 20.минута постигна гол од слободен удар и донесе водство за Јувентус од 1:0.

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

Јувентус го совлада Удинезе и се врати на врвот од табелата

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Јувентус на домашен терен го совлада Удинезе со 2:0, а Пауло Дибала беше стрелец на двата гола. Дибала во 20.минута постигна гол од слободен удар и донесе водство за Јувентус од 1:0.

Јуве се врати на врвот во Серија А

Јуве се врати на врвот во Серија А

пред 7 дена - Сител - Фудбал

Актуелниот италијански првак, Јувентус се врати на врвот во Серија А откако го совлада Удинезе со 2-0 со двата гола на Дибала.

Два гола на Дибала за три бода на Јуве

Два гола на Дибала за три бода на Јуве

пред 7 дена - 24 фудбал - Фудбал

Јувентус со 2-0 го победи Удинезе, двата погодоци беа дело на Пауло Дибала кој беше херојот на шампионот на денешниот меч.

Времеплов
x