20
Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат заедничко решение

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат заедничко решение

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат заедничко решение Американската дипломатија била и ќе биде вклучена директно во решавање на спорот меѓу Макеоднија и Грција за уставното име, согласно интересите на САД.

Заев  Мичел Ќе ги зајакнуваме економските врски поддржувајќи ја Македонија на патот кон НАТО

Заев – Мичел: Ќе ги зајакнуваме економските врски поддржувајќи ја Македонија на патот кон НАТО

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска се сретна со Помошникот државен секретар за европски прашања на Стејт Департментот на САД, Вес Мичел.

Коѕиас на 22 ри март во Скопје

Коѕиас на 22-ри март во Скопје

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Коѕиас на 22-ри март во Скопје Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас ќе ја оствари долго најавуваната посета на Скопје на 22 и 23 март, објави грчка „Та неа“.

Мичел Македонија и Грција да најдат решение

Мичел: Македонија и Грција да најдат решение

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција во напорите да најдат заедничко прифатливо решение за името. Единственото трајно решение...

САД ќе помогнат но трајно решение е она што ќе го договорат Македонија и Грција

САД ќе помогнат, но трајно решение е она што ќе го договорат Македонија и Грција

пред 5 дена - Р.С. Европа - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција во напорите да најдат заедничко решение, нагласи денеска по средбата со премиерот Зоран Заев американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел.

Мичел САД се ангажирани и ќе продолжат да бидат ангажирани во процесот за името

Мичел: САД се ангажирани и ќе продолжат да бидат ангажирани во процесот за името

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција во напорите да најдат заедничко решение за прашањето за името. Единственото решение ќе биде заедничкото решение.

Грците со Коѕијас си играат ќе дојде нема да дојде во Скопје

Грците со Коѕијас си играат ќе дојде- нема да дојде во Скопје

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Дали Коѕијас со задоцнување ќе пристигне во Скопје ? Грчките медиуми со различни информации. Дали Коѕијас со задоцнување ќе пристигне во Скопје ? Грчките медиуми со различни информации.

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Заедничката прес конференцијата на Мичел и премиерот Зоран Заев ја следеше Гоце Михајлоски. Колку Вес Мичел е подготвен за изнаоѓање на решение.

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение за името

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение за името

пред 5 дена - Сител - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција во напорите да најдат заедничко решение за прашањето за името. Македонија презеде големи чекори напред во ангажирањето во преговори со нејзините грчки соговорници и ова е одлична можност за доаѓање до решение.

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

пред 5 дена - Вечер - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение за спорот со името и многу е важно двете држави да продолжат со...

Заев Кога е тешко убаво е да повикате пријатели како САД

Заев: Кога е тешко убаво е да повикате пријатели како САД

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска одржа средба со Помошникот државен секретар за европски прашања на Стејт Департментот на САД, Вес Мичел, по што одржаа заедничка прес-конференција.

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решени за името

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решени за името

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Македонија презеде големи чекори напред во ангажирањето во преговори со нејзините грчки соговорници и ова е одлична можност за доаѓање до решение.

Мичел САД со поддршка Македонија и Грција да најдат решение

Мичел: САД со поддршка Македонија и Грција да најдат решение

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение за спорот со името и многу е важно двете држави да продолжат со преговорите.

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решени за името

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решени за името

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција во напорите да најдат заедничко решение за прашањето за името. Македонија презеде големи чекори напред во ангажирањето во преговори со нејзините грчки соговорници и ова е одлична можност за доаѓање до решение.

Мичел САД се и ќе бидат ангажирани во процесот за името

Мичел: САД се и ќе бидат ангажирани во процесот за името

пред 5 дена - Нова ТВ - Македонија

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Вес Мичел денеска во Скопје ја повтори поддршката за решавање на спорот со Грција за уставното име, но нагласи дека тоа единствено може да биде постигнато во преговори меѓу двете земји.

 Во живо Прес конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

(Во живо) Прес-конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Заедничка изјава на претседателот на Владата, Зоран Заев и помошникот државен секретар за европски прашања на Стејт Департментот на САД, Вес Мичел.

Заев Кога ти е тешко повикај пријател ние ја повикавме Америка

Заев: Кога ти е тешко повикај пријател, ние ја повикавме Америка

пред 5 дена - A1on - Македонија

Кога ти е тешко во животот треба да повикаш пријател за да ти помогне, ние за помош при решавање на спорот за името со Грција, ги повикавме Соединетите Американски Држави.

 Во живо Прес конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

(Во живо) Прес-конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

пред 5 дена - Весник - Македонија

Заедничка изјава на претседателот на Владата, Зоран Заев и помошникот државен секретар за европски прашања на Стејт Департментот на САД, Вес Мичел.

Заев Секој документ е вреден за разгледување

Заев: Секој документ е вреден за разгледување

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Во април очекуваме чиста препорака за почетокот на преговори со ЕУ, а во јуни одредување датум за почеток на преговорите.

Мичел САД и понатаму ќе се ангажираат за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

Мичел: САД и понатаму ќе се ангажираат за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

пред 5 дена - A1on - Македонија

На денешната средбата со премиерот Зоран Заев разговаравме за безбедносната состојба на Балканот, проблемот за името кој го имате со Грција и евро-атлантските интеграции на Македонија.

МНР Коѕијас следната недела доаѓа во Скопје

МНР: Коѕијас следната недела доаѓа во Скопје

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на 22 март,ќе пристигне во Скопје во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та неа“.

ВО ЖИВО Прес конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Зоран Заев и Вес Мичел

пред 5 дена - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска оствари средба со Помошникот државен секретар за европски прашања на Стејт Департментот на САД, Вес Мичел.

Мичел Само Грција и Македонија меѓусебно можат да најдат решение

Мичел: Само Грција и Македонија меѓусебно можат да најдат решение

пред 5 дена - Нова ТВ - Македонија

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Вес Мичел денеска во Скопје ја повтори поддршката за решеавње на спорот со Грција за уставното име, но нагласи дека тоа единствено може да биде поститганто во преговори меѓу двете земји.

 Та неа  Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

„Та неа“: Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

пред 5 дена - Весник - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на 22 март, ќе пристигне во Скопје во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та неа".

 Та Неа  Коѕијас во Скопје на 22 ри и 23 ти март

„Та Неа“: Коѕијас во Скопје на 22-ри и 23-ти март

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, ќе пристигне во Скопје на 22-ри март во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та Неа“.

 Та неа  Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

„Та неа“: Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на 22 март, ќе пристигне во Скопје во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та неа".

Мичел Моменталните услови за решавање на спорот за името се подобри од било кога но САД нема да го решат проблемот за вас

Мичел: Моменталните услови за решавање на спорот за името се подобри од било кога, но САД нема да го решат проблемот за вас

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Моменталните услови за решавање на спорот за името се подобри од било кога, но САД нема да го решат проблемот место вас,...

Мичел САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

Мичел: САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение

пред 5 дена - Кајгана - Македонија

САД ги поддржуваат Македонија и Грција да најдат решение за спорот со името и многу е важно двете држави да продолжат со...

 Та неа  Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

„Та неа“: Коѕијас доаѓа во Скопје на 22 и 23 март

пред 5 дена - Сител - Балкан

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на 22 март, ќе пристигне во Скопје во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та неа“.

 Та неа  Коѕијас доаѓа во во Скопје на 22 и 23 март

„Та неа“: Коѕијас доаѓа во во Скопје на 22 и 23 март

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на 22 март, ќе пристигне во Скопје во дводневна посета, објави грчкиот весник „Та неа“.

Времеплов
x