20
Иванов се срeтна со хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се срeтна со хрватската вицепремиерка, Пејчиновиќ Буриќ

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево имаше средба со хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни и европски работи Пејчиновиќ Буриќ.

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

пред 5 дена - Весник - Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска.

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска.

Иванов  Пејчиновиќ Буриќ Билатералните спорови не треба да бидат пречка кон евроатлантскиот пат

Иванов – Пејчиновиќ Буриќ: Билатералните спорови не треба да бидат пречка кон евроатлантскиот пат

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Претседателот Иванов се сретна со хрватската вицепремиерка Марија Пејчиновиќ Буриќ

Претседателот Иванов се сретна со хрватската вицепремиерка Марија Пејчиновиќ Буриќ

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Според соопштението од кабинетот на претседателот Иванов , двајцата соговорници констатираа дека двете земји имаат пријателски...

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ја прими Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и Министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска.

Иванов се сретна со заменик претседателот на хрватската Влада Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се сретна со заменик-претседателот на хрватската Влада, Пејчиновиќ Буриќ

пред 5 дена - A1on - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Џафери Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Џафери: Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

пред 5 дена - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска оствари средба Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на Владата на Република Хрватска и министерка за надворешни и европски работи, која престојува во официјална посета во земјава.

Џафери Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Џафери: Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска оствари средба Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на Владата на Република Хрватска и министерка за надворешни и европски работи, која престојува во официјална посета во земјава.

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

пред 5 дена - Сител - Македонија

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната средба во Скопје со премиерот Зоран Заев.

Џафери Пејчиновиќ Буриќ Членство во НАТО и ЕУ значи градење на стабилна држава

Џафери-Пејчиновиќ Буриќ: Членство во НАТО и ЕУ значи градење на стабилна држава

пред 5 дена - A1on - Македонија

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г.Талат Џафери, денеска оствари средба со г-ѓа Марија Пејчиновиќ-Буриќ,...

Заев Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Заев-Пејчиновиќ Буриќ: Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Заев  Буриќ Хрватските фирми се добредојдени во Македонија

Заев – Буриќ: Хрватските фирми се добредојдени во Македонија

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров  денеска се сретна со Марија Пејчиновиќ...

Средба Заев  Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Средба Заев - Пејчиновиќ Буриќ:Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи Пејчиновиќ Буриќ рече дека се видливи и за меѓународната заедница, освен во државава, позитивните промени во Република Македонија.

Заев Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Заев-Пејчиновиќ Буриќ: Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

пред 5 дена - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров...

Хрватска поддршка за членство во евро атланското семејство

Хрватска поддршка за членство во евро-атланското семејство

пред 5 дена - Весник - Македонија

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на земјава престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Хрватска поддршка за членство во евро атланското семејство

Хрватска поддршка за членство во евро-атланското семејство

пред 5 дена - Вечер - Македонија

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на земјава престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Хрватска поддршка за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

Хрватска поддршка за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Шансите за постигнување решение за името се намалуваат ако се поставуваат црвени линии, изјави шефот на дипломатијата Никола Димитров.

Македонија се потпира на мудроста на Хрватска

Македонија се потпира на мудроста на Хрватска

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Денеска на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Средба Димитров  Пејчиновиќ Буриќ Од членството во евро атланското семејство најголем бенефит ќе имa Македонија

Средба Димитров – Пејчиновиќ Буриќ: Од членството во евро-атланското семејство најголем бенефит ќе имa Македонија

пред 5 дена - Бриф - Македонија

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија денеска престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Димитров Пејчиновиќ Буриќ Хрватска ја поддржува Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

Димитров-Пејчиновиќ Буриќ: Хрватска ја поддржува Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

пред 5 дена - A1on - Македонија

Денеска на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ.

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

пред 5 дена - Сител - Македонија

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос...

Пејчиновиќ Буриќ силна поддршка за членството на Македонија во ЕУ и НАТО

Пејчиновиќ Буриќ, силна поддршка за членството на Македонија во ЕУ и НАТО

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Пејчиновиќ Буриќ и Димитров остварија тет-а-тет средба  а потоа се одржаа  разговори во состав на делегациите на двете земји.

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос...

Шефицата на хрватската дипломатија во посета на Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија во посета на Македонија

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Министерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

Министерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

пред 5 дена - Сител - Македонија

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

Министерката за надворешни работи на Хрватска во Скопје

Министерката за надворешни работи на Хрватска во Скопје

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Пејчиновиќ Буриќ и Димитров ќе имаат тет-а-тет средба  по која ќе следат разговори во состав на делегациите на двете земји.

Времеплов
x