20
Трамп  Труењето на агентот   звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот – звучи како Русите да се виновни

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара со британската премиерка Тереза Меј.

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ  Истрагата за отруениот Скрипаљ води до Хилари Клинтон  а не до Кремељ

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ: Истрагата за отруениот Скрипаљ води до Хилари Клинтон, а не до Кремељ!

пред 5 дена - Infomax - Свет

Британскиот телеграф открива дека Сергеј Скрипаљ бил поврзан со Кристофер Стил, авторот на досието против Трамп и бртинскиот шпиун поврзан со групата Фјужн ЏПС, што значи директо поврзан со Демократскиот национален конгрес и Хилари Клинтон во САД.

Британските пратеници стравуваат за англиските навивачи во Русија

Британските пратеници стравуваат за англиските навивачи во Русија

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa05365764 England fans gather near the central station in Lille, France, 14 June 2016. Russia will play Slovakia on 15...

Британските пратеници стравуваат за англиските навивачи во Русија

Британските пратеници стравуваат за англиските навивачи во Русија

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Русија може да ги „малтретира“ и гони фановите на англиската репрезетентација доколку Велика Британија реагира на скандалот со труењето на шпиунот Сергеј Скрипал во Салисбјури, предупредија британските пратеници.

Времеплов
x