20
Мурињо за Де Бур  Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур најлош тренер во историјата на Премиер лигата. Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.

Мурињо за Де Бур  Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.

Мурињо за Де Бур  Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур најлош тренер во историјата на Премиер лигата. Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.

Мурињо кажа кој е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

Мурињо кажа кој е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо имаше одговор во свој стил на новите критики упатени негова адреса. Франк де Бур се обиде да го искритикува Мурињо и веројатно зажали.

Мурињо го нарече де Бур  најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата

Мурињо го нарече де Бур „најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата“

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Жозе Мурињо уште еднаш докажа дека нема влакна на јазикот, посебно кога се работи за неговите тренерски ривали. Тој прес-конференцијата...

Мурињо  Де Бур е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

Мурињо: Де Бур е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

пред 5 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Португалецот не го засегаат критиките од човек како Франк Де Бур Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо во свој стил ја прокоментира изјавата на Франк Де Бур, дека Португалецот му дава многу мала минутажа на 20-годишниот Маркус Рашфорд.

Мурињо  Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата

Мурињо: Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата?

пред 6 дена - Вечер - Спорт

" alt= Жозе Мурињо не издржа и влезе во фантастичен вербален напад на Франк де Бур, откако тој ја критикуваше неговата одлука да не му дава повеќе простор на Маркус Рашфорд.

Мурињо  Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата

Мурињо: Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата?

пред 6 дена - Top Sport - Фудбал

Жозе Мурињо не издржа и влезе во фантастичен вербален напад на Франк де Бур, откако тој ја критикуваше неговата одлука да не му дава повеќе простор на Маркус Рашфорд.

Мурињо брутално одговори на неочекуваниот напад од Де Бур

Мурињо брутално одговори на неочекуваниот напад од Де Бур

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Правејќи анализа на актуелните случувања во Премиер лигата, Франк Де Бур сосема неочекувано го нападна Жозе Мурињо алудирајќи...

Погба неизвесен за мечот со Севиља

Погба неизвесен за мечот со Севиља

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Учеството на Пол Погба во претстојниот реванш-дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите со Севиља останува нејасно, соопшти менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо.

Де Бур  Рашфорд е толку талентиран  штета што тренер му е Мурињо

Де Бур: Рашфорд е толку талентиран, штета што тренер му е Мурињо

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Маркус Рашфорд вчера ги постигна двата гола за Манчестер Јунајтед во победата од 2:1 над големиот ривал Ливерпул, но тоа беше само првиот старт за 20-годишниот напаѓач годинава во Премиер лигата.

Времеплов
x