20
Севилја сонува подвиг на Тетарот на соништата  Рома по одмазда против Шахтар

Севилја сонува подвиг на „Тетарот на соништата“, Рома по одмазда против Шахтар

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Севилја сонува подвиг против Манчестер јунајтед на „Театарот на соништата“, вечерва од 20,45 часот, а ќе игра и против традицијата...

ЛШ Јунајтед и Севиља стартуваат од нула  Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1 2

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони.

ЛШ Севилја подготвена за Манчестер

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

ЛШ  Ѓаволите на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза Рома брка гол негатива

ЛШ: „Ѓаволите“ на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Денар - Спорт

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Дубл на денот 13 03

Дубл на денот (13.03)

пред 5 дена - Тип - Спорт

Манчестер Јунајтед – Севиља   1 Рома – Шахтјор    1

Времеплов
x