20
Фудбалот стана бизнис а Нејмар е дете

Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

пред 5 дена - Идивиди - Фудбал

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. - Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч.

 Најк ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

„Најк“ ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Шпанскиот гигант има договор со „Адидас“ до 2020 година, но можно е да се случи пресврт Фирмата за спортска опрема „Најк“...

 Најк подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

Дани Алвеш Фудбалот стана бизнис а Нејмар е дете

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

- Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч. Денешниот фудбал стана бизнис, истакна Алвеш. Бразилскиот...

 Најк подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот...

Дани Алвеш Фудбалот стана бизнис а Нејмар е дете

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. – Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч.

Нејмар ќе се пресели во Реал со помош на Најки

Нејмар ќе се пресели во Реал со помош на „Најки“

пред 5 дена - Денар - Спорт

Нејмар на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната.

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Најк му нуди на Реал Мадрид помош околу реализацијата на трансферот на Нејмар но има услов за тоа

Најк му нуди на Реал Мадрид помош околу реализацијата на трансферот на Нејмар, но има услов за тоа

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Постои опција Нејмар да се пресели на Сантијаго Бернабеу, во таа мисија може да биде вклучен дури и Најк. Барселона негираше...

НЕЈМАР ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ЗА ПСЖ Се подготвува ли трансфер на столетието

НЕЈМАР ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ЗА ПСЖ: Се подготвува ли трансфер на столетието?

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

До крајот на оваа сезона Бразилецот нема да се враќа на теренот во дресот на парискиот тим. А прашање е дали воопшто ќе продолжи со „светците".

Дали Дани Алвеш ги избриша мрсулите од дресот на Роналдо

Дали Дани Алвеш ги избриша мрсулите од дресот на Роналдо?

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивецот на ПСЖ тврди дека не го направил тоа за време на дуелот со Реал Мадрид, и дека пред се, имал проблеми со дишењето.

Дани Алвеш ПСЖ ја нема енергијата која ги поврзува луѓето

Дани Алвеш: ПСЖ ја нема енергијата која ги поврзува луѓето

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на јавноста, откако отворено говорел на актуелни теми поврзани со ПСЖ.

Дани Алвеш ПСЖ ја нема енергијата која ги поврзува луѓето

Дани Алвеш: ПСЖ ја нема енергијата која ги поврзува луѓето

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на јавноста, откако отворено говорел на актуелни теми поврзани со ПСЖ.

Нејмар го одиграл последниот натпревар за ПСЖ Се подготвува нов рекорден трансфер

Нејмар го одиграл последниот натпревар за ПСЖ? Се подготвува нов рекорден трансфер!

пред 6 дена - Екран - Спорт

Нејмар до крајот на годината повеќе нема да се враќа на теренот во дресот на ПСЖ, а дискутабилно е и’ дали воопшто ќе заигра за парискиот клуб.

Дани Алвес го обелодени најголемиот и длабок проблем на ПСЖ Многу ќе страдаме

Дани Алвес го обелодени најголемиот и длабок проблем на ПСЖ: Многу ќе страдаме!

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Дани Алвес го направи првото поголемо и опширно интервју по елиминацијата на ПСЖ од Реал Мадрид во Лигата на шампионите,...

Почнаа пресметките Од каде Реал ќе најде 420 милиони евра за Нејмар

Почнаа пресметките: Од каде Реал ќе најде 420 милиони евра за Нејмар?

пред 7 дена - Фаланга - Спорт

Нејмар се уште е во сништата на претседателот на Реал, Флорентино Перез иако бразилскиот ас е повреден и нема да игра до крајот на сезоната.

Времеплов
x