20
Фелиани како Мини Маус

Фелиани како Мини Маус

пред 5 дена - Репортер - Хумор

Ѕвездата на „Манчестер Јунајтед“, Маруан Фелиани, стана хит на социјалните мрежи ама не поради фудбалот туку поради фризурата.

Фелаини претстави Мики Маус фризура и ги  запали  социјалните мрежи

Фелаини претстави Мики Маус фризура и ги „запали“ социјалните мрежи

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Белгискиот играч од средината на теренот, Маруан Фелаини, поради својата бујна коса секогаш беше во центарот на вниманието, а играчот на Јунајтед со новата фризура ги помести границите.

Фелаини како Мики Маус

Фелаини како Мики Маус!

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa06200667 Manchester United's Marouane Fellaini celebrates scoring during the UEFA Champions League soccer match between Manchester United and FC Basel 1893 at the Old Trafford Stadium, in Manchester, Britain, 12 September 2017.

Фелаини како Мики Маус

Фелаини како Мики Маус!

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Маруан Фелаини најде време за необична фото-сесија во магазинот „Џи Кју стајл“, дозволувајќи им на стилистите да се обидат да го фотографираат како Мики Маус.

Фризура на денот

Фризура на денот

пред 5 дена - Off.net.mk - Фудбал

Изгледа дека Маруан Фелаини е решен да биде трол број 1 меѓу англиските навивачи, се додека биде дел од англискиот фудбал.

Времеплов
x