20
Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

„Иако донесовме високо квалитетни засилувања, не го добивме тоа што планиравме пред стартот на сезоната“, е образложението на сопственикот на клубот, Шефшет Демири Екипата на Шкупи спогодбено го раскина договорот со тренерот Ардијан Нухиу.

Тренерски смени во Победа и Шкупи

Тренерски смени во Победа и Шкупи

пред 4 дена - 24 вести - Спорт

Слободан Крчмариќ е нов тренер на Победа, откако досегашниот, Славољуб Бубања си замина по само пет натпревари. Бубања дојде во зимскиот преоден рок, но поради здравствени причини морал да си оди.

Шкупи се раздели со Нухиу

Шкупи се раздели со Нухиу

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Раководството на Шкупи не е задоволно од резултатите на тимот, па реши да се раздели со тренерот. Во пролетниот дел од сезоната...

Скопскиот тим бара нов тренер  Нухиу ја заврши приказната со Шкупи

Скопскиот тим бара нов тренер: Нухиу ја заврши приказната со Шкупи!

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Тимот на Шкупи од денеска е во потрага по нов тренер, откако одлучи да ја прекине соработката со досегашниот предводник, Ардијан Нухиу.

Времеплов
x