20
Груевски Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Груевски: Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Груевски: Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот Новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ има свои приоритети и идеи за кои е потребно време да се реализираат, смета поранешниот лидер на партијата Груевски.

Груевски Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка  Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Груевски: Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка – Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

пред 5 дена - MK News - Македонија

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како...

СЈО бараше притвор за обвинет во случајот Шамари во Центар

СЈО бараше притвор за обвинет во случајот „Шамари во Центар“

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Специјалното обвинителство побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари во Центар. Поради неговото отсуство овој случај до сега е одложен три пати, вели Фатиме Фетаи.

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - MK News - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - Сител - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Груевски СЈО е забегано ова стана театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова стана театар на апсурдот

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење, изјави поранешниот премиер Никола Груевски кој денеска се појави во Суд како обвинет во случајот Насилство во Центар“.

Случај насилството во Центар  Обвинет не дојде на судење СЈО побара притвор

Случај „насилството во Центар“: Обвинет не дојде на судење, СЈО побара притвор

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

 Насилство во Центар одложено Груевски доаѓа  Андоновски третпат не доаѓа

„Насилство во Центар“ одложено: Груевски доаѓа, Андоновски третпат не доаѓа

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски.

Одложено рочиштето за Насилство во Центар  Фетаи побара притвор за еден од обвинетите

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“: Фетаи побара притвор за еден од обвинетите

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Судењето за случајот „Насилство во Центар“  и денеска се одложи. Условите за одржување на рочиштето не беа исполнети, зашто обвинетиот Милан Андоновски повторно не се појави во судница.

Груевски се чувствува како во Процес од Кавка СЈО забегало

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кавка, СЈО забегало

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

- Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба да се остави време да се покажат со своето работење и капацитети.

Груевски без оценка за работата на Мицкоски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицкоски, вели дека треба да му се остави време

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Груевски Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат воопшто не требаше да има судење

Груевски: Ако се работи согласно закон, не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата.

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

пред 5 дена - Весник - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Судот го одби предлогот за мерка притвор како неоснован. Лекарски извештај за отсуството на обвинетиот Милан Андоновски во Судот го достави адвокатот Димитар Дангов.

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за Насилство во Центар

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за „Насилство во Центар“

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески, не дојде еден од обвинетите, Милан Андонов, а Фатиме Фетаи поради тоа побара притвор.

Обвинет за шамарите фатил ларингит СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

Обвинет за „шамарите” фатил ларингит, СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Еден од обвинетите во случајот за насилството во Општина Центар, Милан Андоновски, не се појави на денешното рочиште бидејќи е на боледување од 9 март поради ларингитис – инфекција на гласните жици.

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

Обвинетиот во Шамари во Центар не дојде во суд Пиел Амоксиклав

Обвинетиот во „Шамари во Центар“ не дојде во суд: Пиел „Амоксиклав“

пред 5 дена - Бриф - Македонија

СЈО побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Центар“. Тој денеска не се појави на рочиште, со лекарско боледување, со дијагноза – ларингит и препишан антибиотик – Амоксиклав.

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците: Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

пред 5 дена - A1on - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Фатиме Фетаи побара притвор за обвинет кој е на боледување

Фатиме Фетаи побара притвор за обвинет кој е на боледување

пред 5 дена - Судство - Хроника

Судот го одби барањето на обвинителката Фатиме Фетаи обвинетиот Милан Андоновски да се стави во притвор и го одложи рочиштето за следниот месец.

Фетаи побара притвор за обвинет во насилствата во општина Центар

Фетаи побара притвор за обвинет во насилствата во општина Центар

пред 5 дена - Нова ТВ - Македонија

Денешното рочиште за насилствата во општина Центар е одложено за 3 април поради немање услови за одржување на судењето, откако обвинетиот Милан Андоновски не се појави во судницата поради боледување.

Груевски СЈО е забегано ова е театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

пред 5 дена - Кајгана - Македонија

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците”

пред 5 дена - Кајгана - Македонија

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување.

Случај Насилството во Центар Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит СЈО побара притвор

Случај „Насилството во Центар“:Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит, СЈО побара притвор

пред 5 дена - Либертас - Македонија

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс...

Времеплов
x