20
Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Како што соопшти холандскиот клуб, Ти барал слободни денови за да дарува крв од која лекарите би произвеле матични клетки кои потоа би му се трансплантирале на болниот.

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб ВВВ Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија.

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб ВВВ Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија.

ИГРАЧ НА ГОДИНАТА  Тренеру  нема да играм  морам да спасам туѓ живот

ИГРАЧ НА ГОДИНАТА: Тренеру, нема да играм, морам да спасам туѓ живот!

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Ленарт Ти е германски фудбалер од холандскиот Венло, кој одреден период нема да игра, бидејќи реши да направи една многу...

ФУДБАЛЕРОТ НА ГОДИНАТА ИГРА ЗА МАЛИОТ ВЕНЛО  Нема да игра против ПСВ за да спаси човечки живот

ФУДБАЛЕРОТ НА ГОДИНАТА ИГРА ЗА МАЛИОТ ВЕНЛО: Нема да игра против ПСВ за да спаси човечки живот!

пред 5 дена - Sportmedia - Спорт

Ленарт Тај го вети тоа, и зборот си е збор... Зад него не е баш некоја голема фудбалска кариера, но пред него е почитувањето...

Пропушта меч против ПСВ за да спаси нечиј живот

Пропушта меч против ПСВ за да спаси нечиј живот

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Ленарт Тај е фудбалерот на холандскиот прволиваш Венло за кого во моментов зборува целиот фудбалски свет, а причината за тоа е доста респектабилна.

Времеплов
x