20
Мицковски на терен во Струмица

Мицковски на терен во Струмица

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Мицковски на терен во Струмица Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска па во наредните неколку недели ќе биде на терески посети и средби со граѓаните низ целата држава.

Мицкоски До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“.

Мицкоски Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

Мицкоски: Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата.

Мицкоски До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

пред 5 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“.

Мицкоски За последен пат повикувам за разум

Мицкоски: За последен пат повикувам за разум

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски најави дека пратениците од ВМРО - ДПМНЕ ќе присуствуваат на седницата, но бара да преовладее разумот и да се почитува деловникот.

Мицкоски Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат навигација во новата програма на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат навигација во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата.

Мичел САД и понатаму ќе се ангажираат за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

Мичел: САД и понатаму ќе се ангажираат за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

пред 5 дена - A1on - Македонија

На денешната средбата со премиерот Зоран Заев разговаравме за безбедносната состојба на Балканот, проблемот за името кој го имате со Грција и евро-атлантските интеграции на Македонија.

ВМРО ДПМНЕ НЕ Е САЛОНСКА ПАРТИЈА Христијан Мицкоски од денес тргнува на терен

ВМРО-ДПМНЕ НЕ Е САЛОНСКА ПАРТИЈА: Христијан Мицкоски од денес тргнува на терен

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Започнувајќи од денеска, во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани.

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети  Македонија заслужува подобро

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети - Македонија заслужува подобро

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Од денеска, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани.

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи и амбасадорот Бејли

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи и амбасадорот Бејли

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев вчера вечер се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Заев  Марфи Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ

Заев – Марфи: Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ

пред 7 дена - Весник - Македонија

Премиерот Зоран Заев се сретна со членот на Сенатот на САД, Крис Марфи и со американската делегација кои беа придружувани од амбасадорот Џес Бејли.

Заев  Марфи Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ

Заев – Марфи: Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ

пред 7 дена - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев се сретна со членот на Сенатот на САД, Крис Марфи и со американската делегација кои беа придружувани од амбасадорот Џес Бејли.

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

пред 7 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев вечерва се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Мицкоски се сретна со амбасадорот Бејли и сенаторот Марфи

Мицкоски се сретна со амбасадорот Бејли и сенаторот Марфи

пред 7 дена - Весник - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска се сретнал со американскиот сенатор Крис Марфи и амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Мицкоски се сретна со амбасадорот Бејли и сенаторот Марфи

Мицкоски се сретна со амбасадорот Бејли и сенаторот Марфи

пред 7 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска се сретнал со американскиот сенатор Крис Марфи и амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

пред 7 дена - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти владината прес-служба, на средбата е констатирано дека Република Македонија се движи во правилната насока, низ реформските процеси во земјата и чекорите на градење пријателства со соседите, на патот кон НАТО и кон ЕУ.

Сенаторот Марфи го охрабрил Заев да ги понесе позитивните промени

Сенаторот Марфи го охрабрил Заев да ги понесе позитивните промени

пред 7 дена - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев вечерва се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Заев на средба со Бејли и американскиот сенатор Марфи

Заев на средба со Бејли и американскиот сенатор Марфи

пред 7 дена - 24 вести - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев вечерва се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Средба на премиерот Заев со амбасадорот Бејли американскиот сенатор Марфи

Средба на премиерот Заев со амбасадорот Бејли американскиот сенатор Марфи

пред 7 дена - 24 вести - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев вечерва се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Mицкоски на средба со амбасадорот на САД Џес Бејли

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Mицкоски на средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли

пред 7 дена - 24 вести - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше работна средба со американскиот амбасадор во земјава, Џес Бејли и со сенаторот, Крис Марфи.

Заев Марфи Македонија се движи во правилната насока во остварувањето на стратешките цели НАТО и ЕУ

Заев-Марфи: Македонија се движи во правилната насока во остварувањето на стратешките цели НАТО и ЕУ

пред 7 дена - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва се сретна со член на Сенатот на САД, Крис Марфи, заедно со американска делегација, придружувани од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

ЏЕС БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ВМРО ДПМНЕ Американскиот амбасадор на средба со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

ЏЕС БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ВМРО-ДПМНЕ: Американскиот амбасадор на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

пред 7 дена - Infomax - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со американскиот сенатор Крис Марфи и амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Заев – Марфи: Македонија се движи во правилна насока на патот кон НАТО и ЕУ

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Премиерот Зоран Заев се сретна со членот на Сенатот на САД, Крис Марфи и со американската делегација кои беа придружувани од амбасадорот Џес Бејли.

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

Средба на премиерот Заев со американскиот сенатор Марфи

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев вечерва се сретна со американскиот сенатор Крис Марфи кој беше придружуван од амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Мицкоски на средба со Бејли и американскиот сенатор Марф

Мицкоски на средба со Бејли и американскиот сенатор Марф

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со американскиот сенатор Крис Марфи и амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли.

Времеплов
x