20
СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Вистинските генерации кои што се загубени се од периодот на транзицијата со која што раководеа токму кадрите на СДСМ, кои...

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - Сител - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - MK News - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

Мицкоски Македонија тоне народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 5 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Таквото однесување претставува коцкање со иднината на сите граѓани, а Македонија не смее да си дозволи уште една загубена генерација.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Мицкоски со видео порака Македонија тоне одам на терен да го чујам гласот на народот

Мицкоски со видео порака: Македонија тоне, одам на терен да го чујам гласот на народот

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Христијан Мицкоски на Фејсбук со видео порака се обрати на јавноста за политиките на СДСМ. - 10 месеци гледаме неспособност...

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денеска ќе тргне на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

Мицкоски најави посети на терен за да го чуе гласот на народот

Мицкоски најави посети на терен, за да го чуе гласот на народот

пред 5 дена - A1on - Македонија

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту...

Груевски Мицкоски самостојно ја води партијата новото раководство си има свои приоритети

Груевски: Мицкоски самостојно ја води партијата, новото раководство си има свои приоритети

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Христијан Мицкоски самостојно ја води партијата – изјави денеска поранешниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање дали Мицкоски се консултира со него при донесувањето одлуки.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 6 дена - Сител - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 6 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Видливо е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи оваа партија го прифати Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада.

СДСМ Мицкоски како Груевски работи против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

пред 6 дена - +Инфо - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

СДСМ Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

СДСМ: Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

пред 6 дена - Бриф - Македонија

„Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси’, реагираат од СДСМ преку соопштение.

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

пред 6 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски продолжува по стапките...

СДСМ Видливо е лицемерието на ВМРО ДПМНЕ тие го прифатија Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада

СДСМ: Видливо е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ -тие го прифатија Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада

пред 6 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

СДСМ Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

СДСМ: Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

пред 6 дена - Фаланга - Македонија

Соопштение на СДСМ:. ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам на Груевски, наместо штетно делување Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби и омраза ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам.

 Независен  Се навестува широка коалиција за реформи и за името  ВМРО ДПМНЕ ќе влезе во Владата

„Независен“: Се навестува широка коалиција за реформи и за името – ВМРО-ДПМНЕ ќе влезе во Владата?!

пред 6 дена - Либертас - Македонија

„Владата е заталкана и води погубни економски политики. Со секој изминат ден се потврдуваат сомненијата дека функционерите на СДСМ или свесно ги лажеле граѓаните или се целосно неспособни да реализираат што било од ветеното во текот на кампањата.

Мицкоски до Заев Откажи се од законот за јазици и ја имаш поддршката на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски до Заев: Откажи се од законот за јазици и ја имаш поддршката на ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 дена - Кајгана - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Сител му предложи на премиерот Зоран Заев да се откаже од Законот за употреба на јазиците и ќе ја добие поддршката од ВМРО-ДПМНЕ во реформските процеси.

СДСМ Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

СДСМ: Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

пред 7 дена - Сител - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам на Груевски, наместо штетно делување Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби и омраза ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам.

За СДСМ ВМРО продолжува со лажниот патротизам на Груевски

За СДСМ- ВМРО продолжува со лажниот патротизам на Груевски

пред 7 дена - Весник - Македонија

Блокирајќи го Законот (за јазици) што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со...

Времеплов
x