20
 Најк  ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

„Најк“ ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Шпанскиот гигант има договор со „Адидас“ до 2020 година, но можно е да се случи пресврт Фирмата за спортска опрема „Најк“...

 Најк  подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

 Најк  подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот...

Нејмар ќе се пресели во Реал со помош на  Најки

Нејмар ќе се пресели во Реал со помош на „Најки“

пред 5 дена - Денар - Спорт

Нејмар на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната.

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Најк му нуди на Реал Мадрид помош околу реализацијата на трансферот на Нејмар  но има услов за тоа

Најк му нуди на Реал Мадрид помош околу реализацијата на трансферот на Нејмар, но има услов за тоа

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Постои опција Нејмар да се пресели на Сантијаго Бернабеу, во таа мисија може да биде вклучен дури и Најк. Барселона негираше...

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Во некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што Реал би го дал на ПСЖ за евентуалното доаѓање во Мадрид на Нејмар.

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра.

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра.

Како Реал Мадрид ќе најде 400 милиони евра за Нејмар

Како Реал Мадрид ќе најде 400 милиони евра за Нејмар?

пред 6 дена - Денар - Спорт

Се повеќе се зголемуваат медиумските списи за трансферот на Нејмар од Париз Сен Жермен во Реал Мадрид. Вчера во Франција напишаа дека Бразилецот одлучил повеќе да не го облекува дресот на клубот од Париз.

Почнаа пресметките  Од каде Реал ќе најде 420 милиони евра за Нејмар

Почнаа пресметките: Од каде Реал ќе најде 420 милиони евра за Нејмар?

пред 7 дена - Фаланга - Спорт

Нејмар се уште е во сништата на претседателот на Реал, Флорентино Перез иако бразилскиот ас е повреден и нема да игра до крајот на сезоната.

Времеплов
x