20
Никој како Вардар во СЕХА

Никој како Вардар во СЕХА

пред 4 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Со победата на Нексе (29:25) „црвено-црните“ може да се пофалат дека се единствениот тим во регионот, со рекордни 17 победи...

Борозан и Циндриќ го имаат потегот на мечот

Борозан и Циндриќ го имаат потегот на мечот

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар е првиот тим во СЕХА лигата кој успеал да го заврши регуларниот дел од сезоната со 17 победи, откако во последниот натпревар го победи Нексе со 29-25 (11-12).

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот и регионален шампион ја забележа 17 победа и стана единствениот тим во СЕХА-лигата кој успеал да дојде до едно вакво остварување.

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го победија Нексе со 29:25 во последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата и го заврши овој дел без пораз, односно со рекорден ефект од седумнаесет победи и едно реми.

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

пред 5 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар попладнево (17:45 часот) со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар е домаќин на четвртиот ВРХЛ турнир

пред 5 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

По освојување на првото место во Главната фаза од лигата на шампионите и пласманот во четврт-финалето, нов предизвик за Вардар...

Вардар брка нов рекорд во СЕХА   најголем број на бодови

Вардар брка нов рекорд во СЕХА - најголем број на бодови!

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот. СЦ „Јане Сандански". Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот.

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

пред 5 дена - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар утре го пречекува Нексе и за Вардар ова ќе биде последниот настап во лигашкиот дел од регионалното натпреварување.

Гонзалез  Да завршиме без пораз

Гонзалез: Да завршиме без пораз

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Против Нексе сакам да одиграме квалитетно. Фаворити сме и тоа мора да го потврдиме на теренот“, потенцира вардаровиот стратег...

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар утре со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот со хрватскиот тим ќе биде добра шанса да се поправат некои грешки во играта во одбраната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Бриф - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Гонзалез  СЕХА да ја завршиме без пораз

Гонзалез: СЕХА да ја завршиме без пораз

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре на домашен терен го игра последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лига. „Црвено-црните" го пречекуваат Нексе во СЦ „Јане Сандански", мечот е закажан со почеток во 17:45 часот.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Времеплов
x