20
ЗА ОВА СЕ МОЛЧИ СДСМ денес не задолжи со нови 93 милиони евра ВМРО ДПМНЕ реагира

ЗА ОВА СЕ МОЛЧИ: СДСМ денес не задолжи со нови 93 милиони евра, ВМРО-ДПМНЕ реагира

пред 4 дена - Infomax - Македонија

Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. Задолжувањето во Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок, стои во соопштението што го испрати попладнево опозицијата.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ повторно ја задолжи државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

пред 5 дена - Сител - Економија

СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата. Власта денес се задолжи за 93 милиони евра.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ повторно ја задолжи државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

пред 5 дена - Алфа - Македонија

СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата. Власта денес се задолжи за 93 милиони евра.

Владата на Заев се задолжува со нови 93 милиони евра со аукција на државни хартии од вредност се пополнуваат буџетски дупки

Владата на Заев се задолжува со нови 93 милиони евра: со аукција на државни хартии од вредност, се пополнуваат буџетски дупки

пред 5 дена - Алфа - Економија

Владата се задолжи со нови 93 милиони евра на домашниот пазар. Овој пат на подолг рок. Ова е трето задолжување во рок од три недели, откако претходната недела државата се задолжи за 56 милиони евра, а пред тоа за 33 милиони евра.

СДСМ Нема нето задолжување од денешната аукција

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

МФ  Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност утре и во понеделник истата сума се враќа во стопанството

МФ : Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност, утре и во понеделник истата сума се враќа во стопанството

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Од нив  утре ќе врати 4,727 милијарди денари (76,9 милиони евра), а на 26.03.2018 година една милијарда денари (16,3 милиони...

СДСМ Нема нето задолжување од денешната аукција

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

пред 5 дена - A1on - Економија

„ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, нема нето задолжување од денешната аукција ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност

Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност

пред 5 дена - +Инфо - Економија

Министерството за финансии на денешната аукција на државни хартии од вредност запиша 5,724 милијарди денари (93,1 милиони...

Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност утре и во понеделник истата сума се враќа во стопанството

Издадени 93 милиони евра државни хартии од вредност, утре и во понеделник истата сума се враќа во стопанството

пред 5 дена - A1on - Економија

Министерството за финансии на денешната аукција на државни хартии од вредност запиша 5,724 милијарди денари (93,1 милиони евра), од кои утре ќе врати 4,727 милијарди денари (76,9 милиони евра), а на 26.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ повторно ја задолжи државата

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

пред 5 дена - Вечер - Економија

Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. Задолжувањето во Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок, стои во соопштението што го испрати попладнево опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Вистинските генерации кои што се загубени се од периодот на транзицијата со која што раководеа токму кадрите на СДСМ, кои...

ВМРО ДПМНЕ  Власта денес се задолжи за 93 милиони евра

ВМРО –ДПМНЕ : Власта денес се задолжи за 93 милиони евра

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Задолжувањето во Република Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок. Не поминува недела, а власта да не се задолжи.

Владата и Министерството за финансии ги задолжи граѓаните за нови 93 милиони евра

Владата и Министерството за финансии ги задолжи граѓаните за нови 93 милиони евра.

пред 5 дена - Економски - Економија

Денеска Министерството за финансии и владата на Република Македонија ги задолжија граѓаните за нови 5,725 милијарди ден или вкупно 93 милиони евра.

ВМРО ДПМНЕ Задолжувањето во Република Македонија под власта на СДСМ стана пракса а не исклучок

ВМРО-ДПМНЕ: Задолжувањето во Република Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок

пред 5 дена - A1on - Економија

„СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата. Власта денес се задолжи за 93 милиони евра.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

Министерството за финансии денеска се задолжи за 93 милиони евра за враќање на стари долгови утре и во понеделник

Министерството за финансии денеска се задолжи за 93 милиони евра за враќање на стари долгови утре и во понеделник

пред 4 дена - Либертас - Македонија

Министерството за финансии на денешната аукција на државни хартии од вредност запиша 5,724 милијарди денари (93,1 милиони евра), од кои утре ќе врати 4,727 милијарди денари (76,9 милиони евра), а на 26.

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 4 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Денеска ново задолжување од 93 милиони евра

Денеска ново задолжување од 93 милиони евра

пред 5 дена - Економски - Економија

На официјалната интернет страна на Министерството за финансии стои дека утре е планирана нова аукција на државни хартии од вредност.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 5 дена - Сител - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Видливо е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи оваа партија го прифати Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада.

СДСМ Мицкоски како Груевски работи против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

пред 6 дена - +Инфо - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

Утре ново задолжување од 93 милиони евра иако нема капитални инвестиции

Утре ново задолжување од 93 милиони евра иако нема капитални инвестиции

пред 6 дена - Бркај работа - Македонија

На официјалната интернет страна на Министерството за финансии стои дека утре е планирана нова аукција на државни хартии од вредност.

СДСМ Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

СДСМ: Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

пред 6 дена - Бриф - Македонија

„Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси’, реагираат од СДСМ преку соопштение.

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

пред 6 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски продолжува по стапките...

Утре ново задолжување

Утре ново задолжување

пред 6 дена - Весник - Македонија

На официјалната интернет страна на Министерството за финансии стои дека утре е планирана нова аукција на државни хартии од вредност.

Времеплов
x