20
Никој како Вардар во СЕХА

Никој како Вардар во СЕХА

пред 4 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Со победата на Нексе (29:25) „црвено-црните“ може да се пофалат дека се единствениот тим во регионот, со рекордни 17 победи...

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар не блескаше на дуелот со Нексе, кој беше последен од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата. Македонскиот шампион славеше со 29-25 и се запиша во историјата на ова натпреварување.

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот и регионален шампион ја забележа 17 победа и стана единствениот тим во СЕХА-лигата кој успеал да дојде до едно вакво остварување.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го победија Нексе со 29:25 во последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата и го заврши овој дел без пораз, односно со рекорден ефект од седумнаесет победи и едно реми.

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

пред 5 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар попладнево (17:45 часот) со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар е домаќин на четвртиот ВРХЛ турнир

пред 5 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

По освојување на првото место во Главната фаза од лигата на шампионите и пласманот во четврт-финалето, нов предизвик за Вардар...

Вардар брка нов рекорд во СЕХА  најголем број на бодови

Вардар брка нов рекорд во СЕХА - најголем број на бодови!

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот. СЦ „Јане Сандански". Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот.

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

пред 5 дена - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар утре го пречекува Нексе и за Вардар ова ќе биде последниот настап во лигашкиот дел од регионалното натпреварување.

Вардар со победа ја заврши главната рунда следен противник Митјиланд

Вардар со победа ја заврши главната рунда следен противник Митјиланд

пред 5 дена - Алфа - Спорт

Ракометарките на Вардар со триумф го завршија настапот во главната рунда и го потврдија првото место во групата во оваа фаза од елитното натпреварување.

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди Суслина и Лакрабер во изборот на најатрактивни потези

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди, Суслина и Лакрабер во изборот на најатрактивни потези

пред 5 дена - Алфа - Спорт

По последното коло во главната рунда три наши ракометарки се најдоа во изборот на најдобрите. Андреа Пенезиќ на дуелот против Будуќност постигна 10 погодоци и се најде меѓу трите ѕвезди на оваа рунда.

Гонзалез Да завршиме без пораз

Гонзалез: Да завршиме без пораз

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Против Нексе сакам да одиграме квалитетно. Фаворити сме и тоа мора да го потврдиме на теренот“, потенцира вардаровиот стратег...

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар утре со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Вардар го победи Будуќност (30:25) во Подгорица и на првото место ја заврши главната групна фаза во Лигата на шампионките, а три од ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во изборите на ЕХВ ТВ за најубави одбрани и голови.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот со хрватскиот тим ќе биде добра шанса да се поправат некои грешки во играта во одбраната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Бриф - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Гонзалез СЕХА да ја завршиме без пораз

Гонзалез: СЕХА да ја завршиме без пораз

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре на домашен терен го игра последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лига. „Црвено-црните" го пречекуваат Нексе во СЦ „Јане Сандански", мечот е закажан со почеток во 17:45 часот.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Викенд на вардарки Пенезиќ Лакрабер Суслина  блескаат

Викенд на вардарки: Пенезиќ, Лакрабер, Суслина – блескаат

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Ѕвезда“ на колото, најдобар гол и најдобра одбрана имаат „црвено-црните“ по последното коло од главната фаза ЖРК Вардар...

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Голманот Ина Суслина со двојната интервенција се најде на петтото место. ТОП 5 одбраните од 10. коло на ЛШ може да ги видите овде.

Главната фаза ја завршивме со стил - Пенезиќ, Суслина и Лакрабер во TOП изборите на ЕХФ на колото

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

Очекувано ракометарките на Вардар ги завршија натпреварите од Главната фаза на лигата на шампионите како првопласирани. На последниот меч гостувавме во Подгорица и го победивме Будуќност со 30-25.

Пенезиќ во трите ѕвезди Суслина и Лакрабар меѓу најатрактивните

Пенезиќ во трите ѕвезди, Суслина и Лакрабар меѓу најатрактивните

пред 6 дена - 24 вести - Спорт

Вардарки ја заокружуваат главната фаза по групи од Лигата на шампионите со три признанија за најдобрите и најатрактивните на колото.

Лакрабер со погодокот во ТОП 5 мајстории на колото Пенезиќ во ТОП 3 ѕвезди на колото

Лакрабер со погодокот во ТОП 5 мајстории на колото, Пенезиќ во ТОП 3 ѕвезди на колото

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар без проблеми на гости го победи тимот на Будуќност со 25:30,а благодарение на играта на ,,црвено-црните” , ЕХФ ја смести мајсторијата на Лакрабер во најдобрите пет голови  во колото во Лигата на шампионите.

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Вардар го победи Будуќност (30:25) во Подгорица и на првото место ја заврши главната групна фаза во Лигата на шампионките, а три од ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во изборите на ЕХВ ТВ за најубави одбрани и голови.

Суслина со нејзината двојна одбрана во ТОП 5 одбрани на колото во Лигата на шампиони

Суслина со нејзината двојна одбрана во ТОП 5 одбрани на колото во Лигата на шампиони

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарките на Вардар извојуваа победа на гостувањето во Црна Гора кај Будуќност со резултат од 30:25 во последниот меч од главната фаза во ЛШ.

Суслина како старо вино незапирливата Лакрабер и ѕвездената Пенезиќ

Суслина како старо вино, незапирливата Лакрабер и „ѕвездената“ Пенезиќ

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

ЖРК Вардар е на два чекори до пласман на фајнл-форот во Будимпешта. Македонскиот шампион главната фаза ја заврши на првото место на табелата, а во четвртфиналето силите ќе ги одмери одново со Митјиланд.

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките: Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар за краток период успеа да испише историја во европскиот клупски ракомет. Откако се одиграа натпревари од главната фаза, ,,црвено-црните” девојки успеаа да влезат во Топ 10 екипи на сите времиња во Лигата на шампионките.

Вардар со нов успех: Во Топ-10 најдобри екипи во ЛШ на сите времиња

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

За само пет години играње во лигата на шампионите нашите девојки поставија нов клупски но и рекорд на Македонија - станаа најуспешна екипа во лигата на шампионите.

ЛШ  жени ЖРК Вардар без проблеми на гостувањето во Подгорица

ЛШ - жени: ЖРК Вардар без проблеми на гостувањето во Подгорица

пред 7 дена - Сител - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар со победа го завршија настапот во главната фаза од групите од Лигата на шампионите. Тие синоќа на гости го победија големиот ривал Будуќност со 30:25 (15:12).

Дибирова Бодовите од Подгорица се тешки но победивме

Дибирова: Бодовите од Подгорица се тешки, но победивме

пред 7 дена - Канал 5 - Ракомет

Средбите меѓу двата тима изминативе четири години се вистинско балканско ракометно дерби. Синоќешниот натпревар иако немаше резултатска важност за двата тима, сепак гледавме атрактивна игра без компромиси.

Времеплов
x