20
МЗТ се врати на трето место

МЗТ се врати на трето место

пред 5 дена - Македонски Спорт - Кошарка

За разлика од четвртфиналето на купот пред неполн месец, сега МЗТ се мачеше со Фени Екипата на МЗТ Скопје Аеродром се врати на третата позиција на табелата, откако вечерва го совлада Фени индустри со 82:75.

МЗТ Скопје се мачеше со Фени Индустри

МЗТ Скопје се мачеше со Фени Индустри

пред 5 дена - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје дојде до 13 победа во домашниот шампионат, откако на домашен терен го совлада со 82:75. Добрата игра во последната четвртина на МЗТ Скопје му го донесе 13.

МЗТ Скопје најде решение за упорниот Фени

МЗТ Скопје најде решение за упорниот Фени

пред 5 дена - Дерби - Кошарка

По последниот настап сезонава во АБА лигата, МЗТ Скопје денеска имаше обврски во домашното првенство, а таму го совлада Фени Индустри со 82:75.

Лалиќ во  идеалните три  во последното АБА коло

Лалиќ во „идеалните три" во последното АБА коло

пред 5 дена - Sportmedia - Кошарка

На хрватскиот центар во дресот на МЗТ Скопје му недостасува(ше) само еден индексен поен за да биде најкорисен во 22. последна рунда од Лигата на Јадранот.

МЗТ со нов убедлив пораз ја заврши  мизеријата  во АБА лигата

МЗТ со нов убедлив пораз ја заврши „мизеријата“ во АБА лигата

пред 6 дена - Сител - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром претрпе тежок пораз од 106:75 на гостувањето кај Морнар во Бар во рамки на АБА лигата. Домаќините го контролираа текот на целиот натпревар и постојано беа во водство.

МЗТ Скопје во серијата  Заборави ако можеш

МЗТ Скопје во серијата „Заборави ако можеш"

пред 6 дена - Sportmedia - Кошарка

Сакаа едно, се случи нешто сосема друго, или крајно спротивното... Сакаа подобар пласман од некои од оние претходните, на крајот мораа(т) да се задоволат со последната позиција во скратената АБА лига.

МЗТ декласиран и во Бар

МЗТ декласиран и во Бар

пред 6 дена - Денар - Спорт

Кошаркарите на МЗТ со убедлив пораз во Бар, од екипата на Морнар 106:75, ги завршија настапите во АБА лигата оваа сезона.

Огледало на целата сезона  МЗТ декласиран и во Бар

Огледало на целата сезона, МЗТ декласиран и во Бар

пред 7 дена - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ со убедлив пораз во Бар, од екипата на Морнар 106:75, ги завршија настапите во АБА лигата оваа сезона.

Збогум славни денови на МЗТ

Збогум славни денови на МЗТ

пред 7 дена - Вечер - Спорт

Завршија славните денови, години за скопски МЗТ. Се чини, после се, клубот нема ориентација каде и како понатаму. Со пораз...

Неславно збогување со јадранската елита

Неславно збогување со јадранската елита

пред 7 дена - Македонски Спорт - Кошарка

За МЗТ Скопје, мечот со Морнар беше последен во АБА лигата, и како последен тим на табелата, треба да се пресели во втората АБА Со поразот на гостувањето кај Морнар од 75:106, МЗТ Скопје Аеродром го одигра својот последен меч во АБА лигата.

МЗТ со тежок пораз се враќа од Бар

МЗТ со тежок пораз се враќа од Бар

пред 7 дена - +Инфо - Спорт

МЗТ Скопје Аеродром претрпе тежок пораз од 106:75 на гостувањето кај Морнар во Бар во рамки на АБА лигата. Домаќините го контролираа текот на целиот натпревар и постојано беа во водство.

МЗТ со тежок пораз се враќа од Бар

МЗТ со тежок пораз се враќа од Бар

пред 7 дена - Канал 5 - Кошарка

Домаќините го контролираа текот на целиот натпревар и постојано беа во водство. Од четвртина во четвртина (29:13; 21;28;...

Времеплов
x