20
Продолжи онаму каде што застана Кам бек на Чупиќ со петка

Продолжи онаму каде што застана: Кам-бек на Чупиќ со петка

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Хрватскиот интернационалец, Иван Чупиќ по долга пауза се врати на терените. На дуелот против Нексе постигна пет погодоци од седум обиди.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 4 дена - Бриф - Спорт

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. Но, по натпреварот против Нексе на кој „црвено-црните“ славеа со 29:25, тренерот на Вардар, Раул Гонзалез, изрази незадоволство од играта.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Никој како Вардар во СЕХА

Никој како Вардар во СЕХА

пред 4 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Со победата на Нексе (29:25) „црвено-црните“ може да се пофалат дека се единствениот тим во регионот, со рекордни 17 победи...

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар не блескаше на дуелот со Нексе, кој беше последен од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата. Македонскиот шампион славеше со 29-25 и се запиша во историјата на ова натпреварување.

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот и регионален шампион ја забележа 17 победа и стана единствениот тим во СЕХА-лигата кој успеал да дојде до едно вакво остварување.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го победија Нексе со 29:25 во последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата и го заврши овој дел без пораз, односно со рекорден ефект од седумнаесет победи и едно реми.

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

пред 5 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар попладнево (17:45 часот) со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар е домаќин на четвртиот ВРХЛ турнир

пред 5 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

По освојување на првото место во Главната фаза од лигата на шампионите и пласманот во четврт-финалето, нов предизвик за Вардар...

Вардар брка нов рекорд во СЕХА  најголем број на бодови

Вардар брка нов рекорд во СЕХА - најголем број на бодови!

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот. СЦ „Јане Сандански". Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот.

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

пред 5 дена - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар утре го пречекува Нексе и за Вардар ова ќе биде последниот настап во лигашкиот дел од регионалното натпреварување.

Гонзалез Да завршиме без пораз

Гонзалез: Да завршиме без пораз

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Против Нексе сакам да одиграме квалитетно. Фаворити сме и тоа мора да го потврдиме на теренот“, потенцира вардаровиот стратег...

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар утре со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот со хрватскиот тим ќе биде добра шанса да се поправат некои грешки во играта во одбраната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Бриф - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Гонзалез СЕХА да ја завршиме без пораз

Гонзалез: СЕХА да ја завршиме без пораз

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре на домашен терен го игра последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лига. „Црвено-црните" го пречекуваат Нексе во СЦ „Јане Сандански", мечот е закажан со почеток во 17:45 часот.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките: Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар за краток период успеа да испише историја во европскиот клупски ракомет. Откако се одиграа натпревари од главната фаза, ,,црвено-црните” девојки успеаа да влезат во Топ 10 екипи на сите времиња во Лигата на шампионките.

Вардар со нов успех: Во Топ-10 најдобри екипи во ЛШ на сите времиња

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

За само пет години играње во лигата на шампионите нашите девојки поставија нов клупски но и рекорд на Македонија - станаа најуспешна екипа во лигата на шампионите.

Дибирова Бодовите од Подгорица се тешки но победивме

Дибирова: Бодовите од Подгорица се тешки, но победивме

пред 7 дена - Канал 5 - Ракомет

Средбите меѓу двата тима изминативе четири години се вистинско балканско ракометно дерби. Синоќешниот натпревар иако немаше резултатска важност за двата тима, сепак гледавме атрактивна игра без компромиси.

Дибирова Бодовите од Подгорица се тешки но победивме

Дибирова: Бодовите од Подгорица се тешки, но победивме

пред 7 дена - A1on - Ракомет

Ракометарките на Вардар на гостувањето во Подгорица го совладаа тимот на Будуќност со 30:25. Средбите меѓу двата тима изминативе четири години се вистинско балканско ракометно дерби.

Дибирова Секогаш е тешко да се игра во Подгорица а ние успеавме да победиме

Дибирова: Секогаш е тешко да се игра во Подгорица, а ние успеавме да победиме

пред една недела - Дерби - Ракомет

Македонскиот првак, ЖРК Вардар со победа над Будуќност од 30-25 ја затвори главната фаза во Лигата на шампионите, односно само го потврди првото место и четвртфиналето во кое ќе се соочи со дански Митјиланд.

Дибирова: Во Подгорица тешко се игра, а ние успеавме да победиме

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Дуелите меѓу Будуќност и Вардар последниве четири години се вистински ракометни дерби средби каде двата тима влегувале без компромис.

Времеплов
x