20
Рамадан повторно на кормилото на Шкупи

Рамадан повторно на кормилото на Шкупи

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Познато име на клупата на чаирскиот прволигаш Зекирија Рамадан е именуван за нов тренер на екипата на Шкупи, а доаѓа на местото на Ардијан Хухиу, кој споразумно го раскина договорот откако не ги оствари потребните резултати.

Шкупи веднаш најде нов тренер

Шкупи веднаш најде нов тренер

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Зекирија Рамадан е поставен за нов стратег на тимот од Чаир Зекирија Рамадан е стратегот кој е наименуван за нов тренер на екипата на Шкупи.

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

„Иако донесовме високо квалитетни засилувања, не го добивме тоа што планиравме пред стартот на сезоната“, е образложението на сопственикот на клубот, Шефшет Демири Екипата на Шкупи спогодбено го раскина договорот со тренерот Ардијан Нухиу.

Шкупи се раздели со Нухиу

Шкупи се раздели со Нухиу

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Раководството на Шкупи не е задоволно од резултатите на тимот, па реши да се раздели со тренерот. Во пролетниот дел од сезоната...

Скопскиот тим бара нов тренер  Нухиу ја заврши приказната со Шкупи

Скопскиот тим бара нов тренер: Нухиу ја заврши приказната со Шкупи!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Тимот на Шкупи од денеска е во потрага по нов тренер, откако одлучи да ја прекине соработката со досегашниот предводник, Ардијан Нухиу.

Времеплов
x