20
Тилерсон  Ќе му се вратам на приватниот живот

Тилерсон : Ќе му се вратам на приватниот живот

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Тилерсон  најави дека официјално заминува од Стејт Департментот на 31 март и дека се враќа на приватниот живот .  Тој најави дека до крајот на денот ќе ја пренесе должноста на заменикот државен секретар , Џон Саливан .

Прво обраќање по смената Тилерсон порача Останува многу работа околу проблематичното однесување на Русија

Прво обраќање по смената, Тилерсон порача: Останува многу работа околу проблематичното однесување на Русија

пред 5 дена - Весник - Свет

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, кој беше сменет од неговата позиција денес, говореше за првпат по неговата оставка, јавува Си-Ен-Ен.

Прво обраќање по смената Тилерсон порача Останува многу работа околу проблематичното однесување на Русија

Прво обраќање по смената, Тилерсон порача: Останува многу работа околу проблематичното однесување на Русија

пред 5 дена - Вечер - Свет

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, кој беше сменет од неговата позиција денес, говореше за првпат по неговата оставка, јавува Си-Ен-Ен.

Тилерсон До крајот на месецов официјално ќе заминам од функцијата

Тилерсон: До крајот на месецов официјално ќе заминам од функцијата

пред 5 дена - Алфа - Свет

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави денеска дека ќе ги пренесе своите обврски до крајот на работниот ден на својот заменик Џон Саливан.

Која е првата жена на чело на ЦИА во историјата на САД

Која е првата жена на чело на ЦИА во историјата на САД!

пред 5 дена - Весник - Свет

Прва жена во историјата на САД, ќе биде именувана за директор на ЦИА, Џина Хаспел, е професионален обавештаец... Хаспел е член на ЦИА од 1985 година и била шеф на Оделението за испостава на таа обавештајна агенција во странство.

Која е првата жена на чело на ЦИА во историјата на САД

Која е првата жена на чело на ЦИА во историјата на САД!

пред 5 дена - Вечер - Свет

Прва жена во историјата на САД, ќе биде именувана за директор на ЦИА, Џина Хаспел, е професионален обавештаец... Хаспел е член на ЦИА од 1985 година и била шеф на Оделението за испостава на таа обавештајна агенција во странство.

Тилерсон До крајот на месецов официјално ќе заминам од функцијата

Тилерсон: До крајот на месецов официјално ќе заминам од функцијата

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави денеска дека ќе ги пренесе своите обврски до крајот на работниот ден на својот заменик Џон Саливан.

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

пред 5 дена - Весник - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти држаниот секретар Рекс Тилерсон, најавувајќи дека на должноста ќе го замени...

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

пред 5 дена - Вечер - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти држаниот секретар Рекс Тилерсон, најавувајќи дека на должноста ќе го замени...

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

пред 5 дена - Алфа - Свет

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон.

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар...

РОКАДИ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА Трамп го избрка државниот секретар Тилерсон од работа местото ќе го завземе директорот на ЦИА

РОКАДИ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА: Трамп го избрка државниот секретар Тилерсон од работа, местото ќе го завземе директорот на ЦИА

пред 5 дена - Infomax - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го менува Државниот Секретар, Рекс Тилерсон од неговата позиција, а најверојатно ќе го замени директорот на ЦИА, Мајк Помпео.

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

пред 5 дена - A1on - Свет

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

пред 5 дена - Сител - Свет

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд...

Директорот на ЦИА стана нов државен секретар на САД

Директорот на ЦИА стана нов државен секретар на САД

пред 5 дена - Off.net.mk - Свет

Како што е редот, Трамп во еден твит го потврди отпуштањето на досегашниот министер за надворешни работи на САД, Рекс Тилерсон, и го објави неговиот наследник, Мајк Помпео, досегашниот прв човек на американското разузнавање.

Кој е беше државниот секретар Тилерсон

Кој е (беше) државниот секретар Тилерсон

пред 5 дена - Сител - Свет

- Рекс Тилерсон, сега веќе поранешен американски државен секретар, член на Републиканската партија, инженер, чие богатство...

Трамп го смени Тилеросн Мајк Помпео доаѓа на местото државен секретар на САД

Трамп го смени Тилеросн- Мајк Помпео доаѓа на местото државен секретар на САД

пред 5 дена - Сител - Свет

Loading Video... Доналд Трамп го разреши Рекс Тилеросн од функцијата државен секретар на САД. На негово место доага Мајк Помпео кој досега беше прв човек на ЦИА.

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

пред 5 дена - Алфа - Свет

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука.

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд...

Несогласувања во Белата куќа Трамп го отпушти Тилерсон

Несогласувања во Белата куќа: Трамп го отпушти Тилерсон

пред 5 дена - МТВ 1 - Свет

Крај на мандатот на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон. Поради несогласувањата со претседателот Доналд Трамп, тој е сменет и на негово место доаѓа директорот на ЦИА, Мајк Помпео.

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

пред 5 дена - Вечер - Свет

Несогласувањата со Рекс Тилерсон и сличниот начин на размислување со Мајк Помпео е причината поради којашто Доналд Трамп одлучил да го замени Тилерсон, а на функцијата државен секретар на САД, да го постави Помпео, кој досега беше директор на ЦИА.

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

пред 5 дена - Весник - Свет

Несогласувањата со Рекс Тилерсон и сличниот начин на размислување со Мајк Помпео е причината поради којашто Доналд Трамп одлучил да го замени Тилерсон, а на функцијата државен секретар на САД, да го постави Помпео, кој досега беше директор на ЦИА.

Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон

Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон

пред 5 дена - МТВ 1 - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон и на негово место доаѓа шефот на ЦИА, Мајк Помпео.

Трамп Верувам дека Тилерсон по отказот ќе биде посреќен

Трамп: Верувам дека Тилерсон по отказот ќе биде посреќен

пред 5 дена - Нова ТВ - Свет

Рекс Тилерсон е отпуштен. Експертите велат дека направил штета која ќе ја чини цела една генерација. Тилерсон беше „еден од најлошите државни секретари“ во модерната историја, според експертите ширум политичкиот спектар.

Трамп го смени Тилерсон Помпео нов државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар

пред 5 дена - Идивиди - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон во момент на најавени преговори со Северна Кореја.

Трамп го смени Тилерсон директорот на ЦИА е новиот државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, директорот на ЦИА е новиот државен секретар

пред 5 дена - Прес 24 - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар.

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

пред 5 дена - Вечер - Свет

Претседателот на САД, Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, јави „Вашингтон пост“. На местото на Тилерсон функцијата државен секретар ќе ја извршува досегашниот шеф на ЦИА, Мајкл Помпео.

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

пред 5 дена - Весник - Свет

Претседателот на САД, Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, јави „Вашингтон пост“. На местото на Тилерсон функцијата државен секретар ќе ја извршува досегашниот шеф на ЦИА, Мајкл Помпео.

Трамп го смени Тилерсон и прв пат во историјата постави жена на чело на ЦИА

Трамп го смени Тилерсон и прв пат во историјата постави жена на чело на ЦИА

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон во момент на најавени преговори со Северна Кореја.

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар заменувајќи го со директорот на ЦИА Мајк Помпео

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар, заменувајќи го со директорот на ЦИА, Мајк Помпео

пред 5 дена - Алфа - Свет

Американскиот претседател ја потврди веста со објава на неговиот Твитер профил. Донaлд Трамп го разреши американскиот државен секретар Рекс Тилерсон од Белата куќа, заменувајќи го со директорот на ЦИА, Мајк Помпео.

Времеплов
x