20
Османи Наместо уставен Венецијанска да решава за двојазичноста

Османи: Наместо уставен, Венецијанска да решава за двојазичноста!

пред 5 дена - Весник - Македонија

Индикативен момент во прикаската е што јавноста неколку пати веќе слушна од различни претставници на владата дека контроверзниот закон за двојазичност, кој дигна многу прашина во јавноста веќе е испратен таму.

Османи Наместо уставен Венецијанска да решава за двојазичноста

Османи: Наместо уставен, Венецијанска да решава за двојазичноста!

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Индикативен момент во прикаската е што јавноста неколку пати веќе слушна од различни претставници на владата дека контроверзниот закон за двојазичност, кој дигна многу прашина во јавноста веќе е испратен таму.

Османи од Брисел законот за јазиците ќе го испратиме во Венецијанската комисија Па нели одамна требаше да биде таму

Османи од Брисел: законот за јазиците ќе го испратиме во Венецијанската комисија. Па нели одамна требаше да биде таму?

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Индикативен момент во прикаската е што јавноста неколку пати веќе слушна од различни претставници на владата дека контроверзниот закон за двојазичност, кој дигна многу прашина во јавноста веќе е испратен таму.

Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците

Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

СДСМ и ДУИ се договараат, ВМРО-ДПМНЕ предупредува- во Собранието нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Османи во Брисел имаше средби со високи претставници на ЕК во пресрет на европскиот извештај кој го оценува реформскиот напредок на Македонија и треба да биде објавен во април.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

Османи: Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Идивиди - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - A1on - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 5 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската Комисија за проверка.

Мицкоски со нова порака до Заев Зоране јас те разбирам ама не можам да те оправдам

Мицкоски со нова порака до Заев: Зоране јас те разбирам ама не можам да те оправдам

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Во нова порака до премиерот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш ја понуди поддршката на својата партија за Владата на Заев само за да се отфрли Законот за јазиците.

Ќе има ли крај на серијалот за законот за јазиците

Ќе има ли крај на серијалот за законот за јазиците?

пред 5 дена - Р.С. Европа - Македонија

Истекува рокот во кој парламентарните партии треба да најдат решение за законот за јазиците. Неделава законот ќе биде донесен, вели премиерот Заев.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

ВМРО ДПМНЕ Амандманите имаат за цел усогласување на Законот за јазици со Уставот

ВМРО-ДПМНЕ: Амандманите имаат за цел усогласување на Законот за јазици со Уставот

пред 6 дена - A1on - Македонија

„СДСМ со нападите кон ВМРО-ДПМНЕ нема да избега од фактот дека законот за двојазичност е во целосна спротивност со Уставот на државата.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

пред 6 дена - MK News - Македонија

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 6 дена - Сител - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 6 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

Власта најавува дека законот за јазици ќе се донесе неделава

Власта најавува дека законот за јазици ќе се донесе неделава

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Власта најавува дека неделава сепак ќе се изгласа законот за јазиците, без расправа по опозициските амандмани. ВМРО-ДПМНЕ нуди стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици, повика и денеска опозицискиот лидер Мицкоски.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

пред 6 дена - Весник - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици.

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Видливо е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи оваа партија го прифати Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада.

Законот за јазици ќе се донесе неделава  амандманите наместо на седница во корпа

Законот за јазици ќе се донесе неделава - амандманите наместо на седница во „корпа"

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на оваа недела, најави денеска премиерот Заев, јави Сител. Тајмингот на Заев...

СДСМ Мицкоски како Груевски работи против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

пред 6 дена - +Инфо - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

пред 6 дена - Сител - Македонија

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам...

Времеплов
x