20
Џеко е херојот на римската волчица

Џеко е херојот на римската волчица

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601619 Roma's Edin Dzeko (L) scores the 1-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match AS Roma vs FK Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 13 March 2018.

Џеко е херојот на римската волчица

Џеко е херојот на римската волчица

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52.

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

„Римската волчица“ со 1:0 славеше над Шахтјор и продолжува меѓу најдобрите осум во Европа Рома е дел од четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако на „Олимпико“ со 1:0 го победи Шахтјор.

Времеплов
x