20
Бен Једер го олади Мурињо Севиља го исфрли Манчестер

Бен Једер го олади Мурињо, Севиља го исфрли Манчестер

пред 4 дена - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Севиља за првпат во клупската историја се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ го победија Јунајтед со 1:2.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите.

ЛШ Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

ЛШ: Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Французинот влезе и го нокаутира големиот Манчестер јунајтед. Севиља заедно со Рома патуваат во четвртфиналето на ЛШ Пекол...

Мурињо Тоа е фудбалот загубивме но утре е нов ден

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед: Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед, Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Шок за Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо, Севиља победи со 2-1 на Олд Трафорд и ќе игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Монтела се покажа како доктор за Мурињо Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Бен Једер е херојот на шпанскиот тим. Влезе во игра во 72 минута и за само шест минути поминати на теренот даде два гола...

 Џокерот на Монтела го нокаутира Јунајтед на Олд Трафорд  Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето

„Џокерот“ на Монтела го нокаутира Јунајтед на „Олд Трафорд“, Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Севилја успеа да направи изненадување и да го нокаутира скромниот Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, откако оваа вечер...

Фудбал ЛШ Севилја му пресуди на Манчестер Ј  Џеко го урна Шахтјор

Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

пред 4 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Севилја и Рома се придружија на Јувентус, Манчестер сити, Реал Мадрид и Ливерпул во четврт-финалето во фудбалската Лига на шампиони.

Официјални состави Манчестер јунајтед  Севиља

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите:...

ЛШ Јунајтед и Севиља стартуваат од нула  Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1 2

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони.

ЛШ Севилја подготвена за Манчестер

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Германскиот шампион на првата средба во Минхен победи со 5:0, па отсуството на повредениот 34-годишен Холанѓанец не би требало да биде никаков проблем кога е во прашање патникот во четвртфиналето.

ЛШ  Ѓаволите на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза Рома брка гол негатива

ЛШ: „Ѓаволите“ на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Денар - Спорт

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

пред 5 дена - Идивиди - Фудбал

Ариен Робен ќе го пропушти реванш осминафиналниот дуел во Лигата на шампионите што неговиот тим Баерн Минхен утре ќе го одигра на гости кај Бешикташ.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Времеплов
x