20
РЕКОНТСТРУКЦИЈА НА ВМРО ДПМНЕ До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

РЕКОНТСТРУКЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук.

Мицковски на терен во Струмица

Мицковски на терен во Струмица

пред 5 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Мицковски на терен во Струмица Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска па во наредните неколку недели ќе биде на терески посети и средби со граѓаните низ целата држава.

Мицкоски До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“.

Мицкоски Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

Мицкоски: Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата.

Мицкоски До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

пред 5 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“.

Мицкоски За последен пат повикувам за разум

Мицкоски: За последен пат повикувам за разум

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски најави дека пратениците од ВМРО - ДПМНЕ ќе присуствуваат на седницата, но бара да преовладее разумот и да се почитува деловникот.

СДСМ Нема нето задолжување од денешната аукција

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

СДСМ Нема нето задолжување од денешната аукција

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

пред 5 дена - A1on - Економија

„ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, нема нето задолжување од денешната аукција ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

Мицкоски Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат навигација во новата програма на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат навигација во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Вистинските генерации кои што се загубени се од периодот на транзицијата со која што раководеа токму кадрите на СДСМ, кои...

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - Сител - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - MK News - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

Мицкоски Македонија тоне народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 5 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Таквото однесување претставува коцкање со иднината на сите граѓани, а Македонија не смее да си дозволи уште една загубена генерација.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Мицкоски со видео порака Македонија тоне одам на терен да го чујам гласот на народот

Мицкоски со видео порака: Македонија тоне, одам на терен да го чујам гласот на народот

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Христијан Мицкоски на Фејсбук со видео порака се обрати на јавноста за политиките на СДСМ. - 10 месеци гледаме неспособност...

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

Мицкоски на турнеја низ Македонија ќе се запознава со народот

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денеска ќе тргне на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

Мицкоски најави посети на терен за да го чуе гласот на народот

Мицкоски најави посети на терен, за да го чуе гласот на народот

пред 5 дена - A1on - Македонија

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту...

Груевски Мицкоски самостојно ја води партијата новото раководство си има свои приоритети

Груевски: Мицкоски самостојно ја води партијата, новото раководство си има свои приоритети

пред 5 дена - Канал 77 - Македонија

Христијан Мицкоски самостојно ја води партијата – изјави денеска поранешниот претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање дали Мицкоски се консултира со него при донесувањето одлуки.

ВМРО ДПМНЕ НЕ Е САЛОНСКА ПАРТИЈА Христијан Мицкоски од денес тргнува на терен

ВМРО-ДПМНЕ НЕ Е САЛОНСКА ПАРТИЈА: Христијан Мицкоски од денес тргнува на терен

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Започнувајќи од денеска, во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани.

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети  Македонија заслужува подобро

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети - Македонија заслужува подобро

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Од денеска, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

пред 6 дена - Сител - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

Времеплов
x