20
Шкупи го објави наследникот на Нухиу

Шкупи го објави наследникот на Нухиу

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Македонскиот фудбалски провлигаш, Шкупи експресно го реши прашањето околу новиот тренер и го објави наследникот на Ардијан Нухиу.

Рамадан повторно на кормилото на Шкупи

Рамадан повторно на кормилото на Шкупи

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Познато име на клупата на чаирскиот прволигаш Зекирија Рамадан е именуван за нов тренер на екипата на Шкупи, а доаѓа на местото на Ардијан Хухиу, кој споразумно го раскина договорот откако не ги оствари потребните резултати.

Шкупи веднаш најде нов тренер

Шкупи веднаш најде нов тренер

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Зекирија Рамадан е поставен за нов стратег на тимот од Чаир Зекирија Рамадан е стратегот кој е наименуван за нов тренер на екипата на Шкупи.

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

„Иако донесовме високо квалитетни засилувања, не го добивме тоа што планиравме пред стартот на сезоната“, е образложението на сопственикот на клубот, Шефшет Демири Екипата на Шкупи спогодбено го раскина договорот со тренерот Ардијан Нухиу.

Тренерски смени во Победа и Шкупи

Тренерски смени во Победа и Шкупи

пред 5 дена - 24 вести - Спорт

Слободан Крчмариќ е нов тренер на Победа, откако досегашниот, Славољуб Бубања си замина по само пет натпревари. Бубања дојде во зимскиот преоден рок, но поради здравствени причини морал да си оди.

Шкупи се раздели со Нухиу

Шкупи се раздели со Нухиу

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Раководството на Шкупи не е задоволно од резултатите на тимот, па реши да се раздели со тренерот. Во пролетниот дел од сезоната...

Скопскиот тим бара нов тренер  Нухиу ја заврши приказната со Шкупи

Скопскиот тим бара нов тренер: Нухиу ја заврши приказната со Шкупи!

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Тимот на Шкупи од денеска е во потрага по нов тренер, откако одлучи да ја прекине соработката со досегашниот предводник, Ардијан Нухиу.

Времеплов
x