20
Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601616 Jose Mourinho, manager of Manchester United, reacts during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот стратег за момент го навлече гневот на фановите. Манчестер јунајтед застана во осминафиналето од Лигата на...

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

Мурињо: Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Навивачите бараат отказ за него, а Жозе си тера „свој филм“ Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо воопшто не ни размислува да си даде оставка по неуспехот во осминафиналето од Лигата на шампиони.

ЛШ Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

ЛШ: Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Французинот влезе и го нокаутира големиот Манчестер јунајтед. Севиља заедно со Рома патуваат во четвртфиналето на ЛШ Пекол...

Мурињо Тоа е фудбалот загубивме но утре е нов ден

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Гостите не се уплашија на „Олд Трафорд“ и шутнаа 21 пати кон голот на Давид де Геа, што е најмногу во последните пет години...

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед: Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед, Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Шок за Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо, Севиља победи со 2-1 на Олд Трафорд и ќе игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Монтела се покажа како доктор за Мурињо Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Бен Једер е херојот на шпанскиот тим. Влезе во игра во 72 минута и за само шест минути поминати на теренот даде два гола...

Мурињо му порача на Реал Де Хеа не е на продажба

Мурињо му порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa06598075 Manchester United's head coach Jose Mourinho (L) reacts with Manchester United's Juan Mata (C) and David De Gea (R) during a training session held at the AON training complex in Manchester, Britain, 12 March 2018.

Фудбал ЛШ Севилја му пресуди на Манчестер Ј  Џеко го урна Шахтјор

Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

пред 4 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Севилја и Рома се придружија на Јувентус, Манчестер сити, Реал Мадрид и Ливерпул во четврт-финалето во фудбалската Лига на шампиони.

Официјални состави Манчестер јунајтед  Севиља

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите:...

Мурињо им порача на Реал Де Хеа не е на продажба

Мурињо им порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му порача на својот поранешен клуб Реал Мадрид да „размислуваат за друг играч“...

Севилја сонува подвиг на Тетарот на соништата  Рома по одмазда против Шахтар

Севилја сонува подвиг на „Тетарот на соништата“, Рома по одмазда против Шахтар

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Севилја сонува подвиг против Манчестер јунајтед на „Театарот на соништата“, вечерва од 20,45 часот, а ќе игра и против традицијата...

ЛШ Јунајтед и Севиља стартуваат од нула  Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1 2

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони.

ЛШ Севилја подготвена за Манчестер

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Германскиот шампион на првата средба во Минхен победи со 5:0, па отсуството на повредениот 34-годишен Холанѓанец не би требало да биде никаков проблем кога е во прашање патникот во четвртфиналето.

ЛШ  Ѓаволите на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза Рома брка гол негатива

ЛШ: „Ѓаволите“ на домашен терен ќе бараат пласман во следната фаза, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Денар - Спорт

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Вечер - Спорт

" alt= Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Мурињо Реал да не помислува на Де Геа

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

пред 5 дена - Идивиди - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Геа.

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

Баерн без Робен на реваншот кај Бешикташ

пред 5 дена - Идивиди - Фудбал

Ариен Робен ќе го пропушти реванш осминафиналниот дуел во Лигата на шампионите што неговиот тим Баерн Минхен утре ќе го одигра на гости кај Бешикташ.

Расплет во Манчестер Рома брка гол негатива

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Мурињо Реал да не помислува на Де Геа

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

27-годишниот Шпанец има склучена соработка со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година и се очекува наскоро да го продолжи договорот.

Дубл на денот 13 03

Дубл на денот (13.03)

пред 5 дена - Тип - Спорт

Манчестер Јунајтед – Севиља   1 Рома – Шахтјор    1

Мурињо Реал да не помислува на Де Геа

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Геа.

Севилја има само едно барање до Де Хеа пред клучната пресметка на Олд Трафорд

Севилја има само едно барање до Де Хеа пред клучната пресметка на „Олд Трафорд“

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Давиди Де Хеа беше неверојатен на првиот дуел во Шпанија и буквално ги откажа играчите на Севилја со своите одбрани и интеревнции...

Мурињо со директна препорака до кралевите  Ако јас бев Реал Мадрид

Мурињо со директна препорака до „кралевите“: Ако јас бев Реал Мадрид…

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо ја искористи прес-конференцијата во пресрет на утрешниот меч меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во Лигата на шампионите...

Времеплов
x